fbpx
Ühiskond & Kultuur

Parempopulistlik AfD on tõusnud Saksa noorte seas populaarseimaks parteiks

Saksa noored on oma poliitiliste eelistuste poolest üha enam kaldumas parempoolse opositsioonipartei Alternatiiv Saksamaale (AfD) poole, tundes kasvavat muret massiimmigratsiooni, inflatsiooni, majanduse ja Ukraina sõja pärast, selgub 14-29-aastaste noorte seas läbi viidud uuringust “Noored Saksamaal”.

Suuremahulise uuringu tulemused näitavad, et võrreldes 2022. aastaga hääletaks kaks korda rohkem noori AfD poolt, mis tõstab AfD kõige populaarsemaks parteiks Saksa noorsoo silmis.

“AfD-l on selgelt õnnestunud end esitleda kui protestiparteid, kes positsioneerib ennast Saksamaa ees seisvate murede lahendajana,” seisab uuringus.

Uuringus märgitakse muuhulgas, et poliitiliselt konservatiivsed, immigratsioonivastased ja ksenofoobsed avaldused on noorte hulgas sagenenud.

“Tänaseks võime rääkida noorte vaadete selgest nihkumisest paremale,” võttis Klaus Hurrelmann, üks küsitluse läbi viijatest, äsja avaldatud tulemused kokku.

Uuringust selgub, et Saksa noortele teeb enim muret inflatsioon, mida märkis probleemina 65 protsenti küsitletutest, samas kui teisel kohal on sõjad Euroopas ja Lähis-Idas, mida tõi välja 60 protsenti küsitletutest.

Uuringust selgub, et Saksa noortele teeb enim muret inflatsioon, mida märkis probleemina 65 protsenti küsitletutest, samas kui teisel kohal on sõjad Euroopas ja Lähis-Idas, mida tõi välja 60 protsenti küsitletutest.

Kolmandal kohal oli eluasemete nappus ja ülehinnatud kulukus 54 protsendiga. Kliimamuutused ja “lõhestatus ühiskonnas” kogusid mõlemad 49 protsenti.

Kuigi muret “põgenikevoogude suurenemise” pärast väljendas vaid 41 protsenti noortest, oli seegi suur kasv võrreldes eelmise küsitlusega, kus antud probleemi nimetas murekohana vaid 22 protsenti vastanutest.

Uuringu autorid märgivad, et kuigi Saksamaa noored on vanemate põlvkondadega võrreldes rohkem harjunud elama paljurahvuselises keskkonnas, “näib sellest hoolimata ka noorte seas kasvavat hirm, et riiki tuleb liiga palju pagulasi ja et see kujutab endast ohtu eluasemete puuduse, sotsiaalse lõhestumise ja rahaliselt pingestatud sotsiaalsüsteemide tõttu”.

Kasvav mure sisserände, inflatsiooni ja Ukraina sõja pärast on AfD populaarsusele üksnes kasuks tulnud. Vaid ühe aastaga on AfD peaaegu kahekordistanud oma häälte osakaalu noorte seas ning tänaseks on nad alla 30-aastaste jaoks kujunenud 22 protsendi toetusnäitajaga kõige populaarsemaks erakonnaks.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.