Maailmavõim & Geopoliitika

Paavst Franciscus kritiseeris tsiviilelanike tapmist Gazas

USA peavoolumeedia üks mõjuvõimsamaid väljaandeid CNN edastas uudise, milles vahendatakse paavst Franciscuse teravat kriitikat tsiviilelanike tapmisele Iisraeli relvajõudude poolt Gazas.

Paavsti kriitika vallandus pärast Püha Perekonna koguduses aset leidnud veresauna, milles Iisraeli relvajõudude snaiper tappis nunnakloostrisse teel olnud ema ja tütre. Jeruusalemma ladina patriarhaadi sõnul tapeti esmalt üks naistest, millele järgnevalt surmati ka teine, kes üritas surmavalt haavatud pereliiget ohutusse paika talutada.

Lisaks tapetud emale ja tütrele avasid Iisraeli relvajõud tule kirikla territooriumil, haavates seitset teist kirikulist. Jeerusalemma ladina patrarhaat, mis vastavasisulise info väljastas, kureerib Katoliku kirikute tegevust nii Küprosel, Jordaanias, Gazas, Läänekaldal kui kogu Iisraelis.

Patrarhaadi sõnul ei andnud Iisraeli relvajõudude sõdurid enne tule avamist mitte mingisugust hoiatust. “Need inimesed mõrvati külmavereliselt Kiriku territooriumil, kus ei ole ühtegi võitlejat,” lausus patriarhaat oma pressiteates.

Patrarhaadi sõnul ei andnud Iisraeli relvajõudude sõdurid enne tule avamist mitte mingisugust hoiatust. “Need inimesed mõrvati külmavereliselt Kiriku territooriumil, kus ei ole ühtegi võitlejat,” lausus patriarhaat oma pressiteates.

Paavst Franciscus kõneles Gazas Püha Perekonna kirikus aset leidnud veresaunast 17. detsembril peetud jutluses. “Relvitud tsiviilisikud on muudetud pommide ja kuulirahe sihtmärkideks… ma saan igapäevaselt traagilisi uudiseid Gazas toimuvast. Ning see kõik on leidnud aset ka Püha Perekonna kiriklas, kus ei leidu ühtegi terroristi, üksnes pered, lapsed ning haiged ja nunnad,” lausus Roomakatoliku Kiriku pea, kutsudes üles palvetele rahu eest.

Relvitud tsiviilisikud on muudetud pommide ja kuulirahe sihtmärkideks… ma saan igapäevaselt traagilisi uudiseid Gazas toimuvast. Ning see kõik on leidnud aset ka Püha Perekonna kiriklas, kus ei leidu ühtegi terroristi, üksnes pered, lapsed ning haiged ja nunnad.

paavst franciscus

Jeruusalemma ladina patriarhaat teatas, et Iisraeli tankid on rünnanud ka Ema Teresa nunnakloostrit, mis on pakkunud abi 54-le invaliidile. Rünnaku käigus hävitati kloostri ainsaks elektriallikaks olev generaator ja päikesepaneelid ning veevarustus. Patriarhaadi sõnul on Iisraeli raketirünnakud muutnud kloostri elamiskõlbmatuks.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Esifotol Püha Perekonna Kirik Gazas. Foto autor: Anas-Mohammed/Shutterstock.com

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.