AudioÜhiskond & Kultuur

New Yorgi linnapea: kõik New Yorgi politseinikud peavad saama sundvaktsineeritud

Kuula artiklit:

New Yorgi linnapea Bill de Blasio teatas 20. oktoobril, et kõik munitsipaaltöötajad peavad end enne 29. oktoobrit vaktsineerima või jääma palgata puhkusele.

De Blasio ütles 20. oktoobril, et linn on kõrvaldanud varasemalt kehtinud regulaarse testimise võimaluse ning nõuab kõigilt vaktsineerimise tõendit, vahendas WABC.

„Me peame päästma elusid ja me teeme seda vaktsineerides,” ütles linnapea pressikonverentsil.

Ta ütles, et töötajad, kes teevad enne 29. oktoobri õhtul kella viit linna vaktsineerimiskliinikus oma esimese süsti, saavad 500 dollari suuruse lisa oma töötasule, teatas WABC.

De Blasio tõdes, et need linnavalitsuse töötajad, kes ei täida korraldust saada vähemalt esimene süst enne määratud tähtaega, saadetakse palgata puhkusele.

Blasio nentis, et nende tulevik linna töökohtadel sõltub sellest, millise kokkuleppeni jõutakse ametiühingutega peetavatel läbirääkimistel, vahendas WABC.

See kohustus hõlmas kõiki New Yorgi politsei (NYPD), tuletõrje ja linna sanitaarosakonna liikmeid ning jõustus 1. novembril.

Linnapea ütles, et parandusasutuse ametnikel on Rikersi saare ainulaadse olukorra tõttu aega vaktsineerida kuni 1. detsembrini.

Linn on varem teatanud, et umbes 69% politseinikest ja 60% tuletõrjujatest on vaktsineeritud, vahendas WABC.

Suuremat osa politseijõududest esindav ametiühing nimega NYPD Politsei Heatahtlik Ühing (NYPD Police Benevolent Association) on öelnud, et vaktsineerimine on „meditsiiniline otsus, mille liikmed peavad tegema oma tervishoiuteenuse osutajatega konsulteerides”.

New Yorgi linna tervishoiuvolinik dr Dave Chokshi allkirjastas korralduse, mis jõustas kohustuse umbes 160 500 linna töötaja jaoks, teatas WABC.

Linn on väitnud, et umbes 71% kõigist linna töötajatest on saanud vähemalt ühe vaktsiinisüsti, samuti 95% linna hallatavatest haiglatöötajatest ja 69% koolitöötajatest. Haiglates ja koolides oli vaktsineerimine kõigile töötajatele kohustuslik juba varem.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.