AudioMajandus & Raha

Neljandik Saksamaa keskmise suurusega ettevõtetest on energiahindade tõttu ohus

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Audio leiad artikli lõpust

Ligi üks neljandik Saksamaa keskmise suurusega ettevõtetest kardavad, et nad ei pruugi energiahindade tõusu üle elada, leiti Saksa tööstusliidu BDI (Bundesverband der Deutschen Industrie) värskes küsitluses.

Tööstusharud üle kogu Euroopa on kannatanud energiahindade tõusu all alates 2021. aasta sügisest, mil maagaasi kriisi tõttu tegid Euroopa gaasihinnad hüppelise tõusu. Ka suuremate majanduste elektrihinnad on hüppeliselt kasvanud.

Mitmed energiamahukad tööstusharud, nende seas väetiste ja terasetootjad, on energiahinna rekordite tõttu pidanud oma tootmismahte piirama.

Tarbijate kõrval on energiakriisilt valusa löögi saanud ka Saksamaa tööstus.

Saksa Tööstusliidu BDI 1.–14. veebruarini läbi viidud küsitlusele vastanud 418 ettevõttest vastas kokku 23%, et viimastel kuudel hüppeliselt suurenenud kulutused energiale kujutavad endast nende jaoks tõsist väljakutset. Veel 65% küsitletud keskmise suurusega ettevõtetest väidavad, et energiahindade tõusust tulenevad lisakulud on nende tegevust oluliselt raskendanud.

Saksa Tööstusliidu BDI 1.–14. veebruarini läbi viidud küsitlusele vastanud 418 ettevõttest vastas kokku 23%, et viimastel kuudel hüppeliselt suurenenud kulutused energiale kujutavad endast nende jaoks tõsist väljakutset

Ligikaudu 87% vastanutest ootab föderaalvalitsuselt kiiremat reaktsiooni kasvanud energiahindadest tingitud raskuste leevendamiseks.

Enam kui 400 küsitlusele vastanud ettevõttest 34% kinnitasid, et on oma kliimaneutraalsete investeeringute mahtu kasvanud energiahindade tõttu vähendanud.

Kardetakse, et kõrged energiakulud laastavad Saksamaa majanduse ning mõned ettevõtted võivad kaaluda tootmise välismaale ümber kolimist, ütles BDI president Siegfried Russwurm. BDI hoiatab, et hüppeliselt kasvavad energiahinnad hakkavad tootmist üha enam koormama, lisas Russwurm.

Kardetakse, et kõrged energiakulud laastavad Saksamaa majanduse ning mõned ettevõtted võivad kaaluda tootmise välismaale ümber kolimist

Siegfried Russwurm – Saksa tööstusliidu president

Keskmise suurusega tööstusettevõtted on Saksamaa majanduse selgroog, kuna need ettevõtted annavad kõige suurema osa riigi toodangust, pakuvad tööd umbes 60% kõigist töötajatest ning annavad BDI andmetel ka olulise panuse Saksamaa ettevõtete tulumaksu laekumisse.

Kuula artiklit

Allikas: https://oilprice.com/Latest-Energy-News/World-News/Soaring-Energy-Prices-Pose-An-Existential-Threat-To-German-Businesses.html 

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.