fbpx
AudioSuur luguÜhiskond & Kultuur

Milline saab olema täiuslik türannia vabadusest loobunud ühiskonnas? 10 pilti lähitulevikust

Mike Adams

Loo AUDIOVERSIOON on kuulatav lehekülje lõpus

Inimkond seisab tänaseks silmitsi kriitilise valikuga: me kas valime täieliku orjastamise tee autoritaarse, tehnofašistliku diktatuuri all või otsustame selle asemel võtta omaks detsentraliseeritud rahanduse, sõnavabaduse, ratsionaalsuse ja õigusriigi. Mike Adams visandab meie düstoopilise tuleviku 10 reaalsust, kui me ei astu samme oma vabaduse tagasi võitmiseks.

Türannia võidumarss on saanud ühemõtteliseks reaalsuseks, mis vormib nüüd kõigi meie elusid. Oleme seda võinud tänaseks omal nahal kogeda nii koroonasulgudes ja vaktsiinipropagandas kui valitsuse toetatud ja meedia teostatud tsensuuris ning üha laienevates pangandus- ja finantspiirangutes, mis väljenduvad selles, et meilt võetakse järk-järgult õigus otsustada, mida me oma rahaga teha võime.

Šokeeriv tõde on aga see, et meie olukord läheb garanteeritult seni nähtust palju hullemaks, kui me ei peata lõpuks meie ümber kiirenevat türannia edasikäiku. Järgnevas kirjutises kirjeldangi üksikasjalikult 10 uskumatut asja, mis kohe kindlasti juhtuvad, kui me ei peata türannia triumfi ega võida endale tagasi oma privaatsust, väärikust ja tulevikku. Kõige leebemad tagajärjed on märgitud loendi ülaosas ja kõige düstoopilisemad on toodud loetelu alumises osas.

Kümme õudusunenägu, mis saavad osaks ühiskonnale, kes türanniale vastu ei hakka

1) Kõik krüptorahad, kuld ja hõbe on peagi keelatud. Kõik finantstehingud peavad läbima režiimi juhitavad tsentraliseeritud kontrollisüsteemid, sealhulgas keskpanga digirahad (CBDC). Maksude maksmiseks, toidu ostmiseks ja universaalse põhisissetuleku (UBI) saamiseks peavad kõik inimesed osalema keskpanga digirahade kasutamises. Kõiki teie oste jälgitakse ja vajadusel piiratakse, et kujundada kesksest juhtimispuldist teie käitumist.

2) Teie võimalused toitu (ja eriti liha) osta on teie kultuuri- ja kliimanõuete täitmise skoori põhjal rangelt normeeritud. Lubatud toidukaupade ostudel saab olema kaloripiirang ning kõik toiduained, mida peetakse kliimapropaganda nõuetele mittevastavaks (nt juust, liha ja piim), on piiratud.

Lubatud toidukaupade ostudel saab olema kaloripiirang ning kõik toiduained, mida peetakse kliimapropaganda nõuetele mittevastavaks (nt juust, liha ja piim), on piiratud.

mike adams


3) Teilt nõutakse režiimi narratiivsete nõudmiste järgimist ja kui režiim muudab oma seisukohta millegi suhtes, peate ka teie tagasiulatuvalt värskendama kõiki oma varasemaid artikleid, videoid, sotsiaalmeedia postitusi ja taskuhäälingusaateid, et viia need vastavusse uue narratiiviga, või seisma vastasel juhul silmitsi karistuste ja tsensuuriga.

4) Teil on keelatud kasvatada toitu, koguda ja säilitada seemneid või kasvatada koduaias kanu, kui teil pole valitsuse luba (ja litsentsi), mis nõuab geneetiliselt muundatud seemnete kasutamist ja oma taluloomade korduvat vaktsineerimist. (Ja ka toorpiim pole lubatud.)

Teil on keelatud kasvatada toitu, koguda ja säilitada seemneid või kasvatada koduaias kanu, kui teil pole valitsuse luba (ja litsentsi), mis nõuab geneetiliselt muundatud seemnete kasutamist ja oma taluloomade korduvat vaktsineerimist.

mike adams


5) Teil keelatakse täielikult tulirelvade, laskemoona, nugade, ballistiliste vestide või muude enesekaitsevahendite ostmine, jättes teid seadustest kõrgemal seisva riigi meelevalda, mis võtab politseilt rahastuse ära ja laseb vägivaldsed kurjategijad tänavatele.

6) Riik röövib teie lapsed meditsiiniliselt ja väärastab neid, et saavutada “soolised üleminekud”, ja kui peaksite proovima sekkuda, süüdistatakse teid kuritegudes ja laste väärkohtlemises. See kõik on näiteks Californias juba seaduseks saamas.

7) Peate oma koju paigaldama valitsuse jälgitava videokaamerate ja mikrofonide võrgu, veendumaks, et te ei ütle midagi, mis võiks olla vastuolus režiimi poolt peale surutud “faktidega”. Tehisintellektisüsteemid saavad peagi katkematult jälgima teie kõnet ja kõiki tegevusi ning teatavad teist valitsusasutustele, kui olete nõutavast kuulekuse astmest kõrvale kaldunud.

Tehisintellektisüsteemid saavad peagi katkematult jälgima teie kõnet ja kõiki tegevusi ning teatavad teist valitsusasutustele, kui olete nõutavast kuulekuse astmest kõrvale kaldunud.

mike adams


8) Teil on keelatud osta bensiini- või diiselmootoriga sõidukit, kuid samal ajal on teie kodune elektrikasutus rangelt piiratud, lähtudes teie kliima- ja kultuuriskoorist. Teisisõnu, kui soovite oma autot laadida ja kuhugi sõita, peate olema režiimi narratiivile täiesti kuulekas, vastasel juhul pole teil kunagi oma elektrisõiduki laadimiseks piisavalt kilovatt-tunde. Transporti tohivad kasutada ainult need, kes kordavad režiimi naeruväärseid valesid, näiteks et “mehest võib saada naine”.

9) Tõenäoliselt asendatakse teid tehisintellekti süsteemide või automatiseerimisrobotitega, kes võtavad teie praeguse töö üle. Kuna olete töölt lahti lastud, sisestatakse teid automaatsete digitaalsete maksete vastuvõtmiseks universaalse põhisissetuleku süsteemi, kuid teie võimalus oma põhisissetuleku “toetusele” ligi pääseda eeldab, et oleksite täielikult järje peal kõigi vaktsiininõuetega, olenemata sellest, kui palju neid nõutakse (ja olenemata nende ohutusest). Sisuliselt olete põhisissetuleku saamiseks ja napilt näljasurma vältimiseks piisava toidu endale lubamiseks sunnitud nõustuma riigi toetatud meditsiinilise enesetapuga lõputute vaktsiinide kaudu. Teisisõnu, elamiseks peate alistuma, et riik tapaks teid aeglaselt.

10) Universaalse põhisissetuleku lisahüvesid antakse preemiaks isikutele, kes lubavad vabatahtlikult “faktikontrollijatel” ja “avaliku turvalisuse tagajatel” saada reaalajas piiramatut juurdepääsu oma mobiilseadmete mikrofonidele ja kaameratele. See muudab tavakodanikud kõndivateks spioonimasinateks, kes püüavad kogu ümbritseva heli ja video oma lähiümbrusest kinni. Selle saavutamiseks on vaja 5G-side kiirust ja kui “nutikas riietus” muutub kord reaalsuseks, integreeritakse mikrofonid ja kaamerad särkidesse, jakkidesse, mütsidesse ja muudesse rõivastesse, voogesitades reaalajas heli ja videot valitsuse kontrolleritele, kes kasutavad tehisintellekti analüüsi, et luua faile, millest saab märksõnade abil otsida “kõne rikkumisi”, mis toovad kaasa karmid karistused. See tähendab, et teie peale võib kituda igaüks igal pool ja igal ajal, sealhulgas lihtsalt kõnniteel kõndides või restoranis vesteldes. Režiimi haare muutub täiesti piiramatuks. Seda tehnoloogiat testiti juba Covidi ajal, jälgides individuaalseid liikumisi ja sundides inimesi eralduma, kui nende telefoni geograafilise asukoha andmed näitasid, et nad on viibinud selliste isikute läheduses, kes hiljem Covidi suhtes positiivse testitulemuse said.

Kui “nutikas riietus” muutub kord reaalsuseks, integreeritakse mikrofonid ja kaamerad särkidesse, jakkidesse, mütsidesse ja muudesse rõivastesse, voogesitades reaalajas heli ja videot valitsuse kontrolleritele, kes kasutavad tehisintellekti analüüsi, et luua faile, millest saab märksõnade abil otsida “kõne rikkumisi”.

mike adams


Peame vaatama armutult näkku sellele, kuhu me oleme tänaseks jõudnud ja homseks jõudmas… Kui me ei soovi ülalkirjeldatud maailmas elada, on aeg türannia vastu mässata ja ehitada inimvabaduse jaoks detsentraliseeritud infrastruktuurid.

Kui me ei tee midagi teisiti, muutume me paratamatult ülalkirjeldatud düstoopilise õudusunenäo orjadeks. Praegu on meil veel võimalus valida ka teistsugune tee ja see teekond peab algama sellest, et me suuname oma ressursid, varad ja vaimse fookuse sellisele detsentraliseeritud infrastruktuurile, mis mitte ei hävita, vaid toetab meie inimlikku vabadust.

Peame vaatama armutult näkku sellele, kuhu me oleme tänaseks jõudnud ja homseks jõudmas… Kui me ei soovi ülalkirjeldatud maailmas elada, on aeg türannia vastu mässata ja ehitada inimvabaduse jaoks detsentraliseeritud infrastruktuurid.

mike adams

Allikas


Adrian Bachmanni kommentaar:
Kui mees ei saa oma aias oma kirvega oma puud maha raiuda ilma võimude volituseta on jutt vabast ühiskonnast absurdne. Umbes sedasi võttis Briti kirjanik C. S. Lewis vabaduse ja ühiskondliku kontrolli omavahelise suhte kokku juba kolmveerand sajandit tagasi. Sellest ajast alates on kohustuslik ideoloogiline sisendus “vabamast vabama” ühiskonna kohta, mille õnnelikuks liikmeks “arenenud” maailma inimesed on, kujunenud seda agressiivsemaks ja sallimatumaks, mida vähem isiklikku autonoomiat ja otsustusõigust – ehk teisisõnu tõelist vabadust – nende ühiskondade liikmetele tegelikkuses alles on jäetud.

Kui mees ei saa oma aias oma kirvega oma puud maha raiuda ilma võimude volituseta on jutt vabast ühiskonnast absurdne.

C. S. Lewis


Inimeseks olemise üks keskseid paradokse puudutab tõdemust, et inimkonna võime kohaneda on ühtaegu nii meie suurimaks tugevuseks kui ka nõrkuseks. Inimese adapteerumisvõime ilmse ülekohtu, türannia ja mõistusevastasuse oludes ei ole paraku vooruseks, vaid passiivsuseks kurjuse ees, mille resultaadiks on alati see, et kurjus, ülekohus, türannia ja valed paisuvad punktini, kus need neelavad endasse kogu ühiskonna.

Ultimatiivselt jagunevad inimesed kahte tüüpi isikuteks. Ühelt poolt nendeks, kes soovivad lihtsalt elada oma elu ning olla olemas nende jaoks, kes on loodud nende kaasteelisteks ning kellega neid seovad lähedasemad solidaarsuse sidemed. Sellised tervemõistuslikud inimesed soovivad üksnes leida oma koha maailmas, kus nad võiksid parimal viisil rakendada neile kingitud andeid, lootuses vastutasuna osa saada andidest, mida teistele külluslikumalt on kingitud.

Inimese adapteerumisvõime ilmse ülekohtu, türannia ja mõistusevastasuse oludes ei ole paraku vooruseks, vaid passiivsuseks kurjuse ees, mille resultaadiks on alati see, et kurjus, ülekohus, türannia ja valed paisuvad punktini, kus need neelavad endasse kogu ühiskonna.

adrian bachmann


Ning siis on inimesed, kelle sooviks ei ole mitte niivõrd elada enda elu, vaid siseneda teiste inimeste ellu. Haige psüühikaga inimeste sisemiseks tungiks on reguleerida, normeerida ja sanktsioneerida teisi elusid, mis pole mingilgi määral nende meelevalda antud, ent mille üle nad on meelevalla omandanud sotsiaalsete suhete ning karjapsüühika oluliseks osaks oleva hirmu ja tõrjutuse kartuse manipuleerimise läbi. Selline on inimtüüp, keda tõmbab loomuomaselt võimuhoobade juurde, mis võimaldaks tal oma tumedaid või parimal juhul banaalselt isekaid impulsse mingisuguseks avalikuks huviks maskeerituna välja elada.

Paraku on sellised inimesed need, kes riisuvad rikkused, vabadused ja elujõu ning eluisu nende käest, kes rikkusi, vabadusi ning elurõõmu maailmale kingivad. Kui võimuihara, teiste vabadust hävitava karakteri prevaleerimine ühiskonnas ületab kriitilise piiri, ootab kogu ühiskonda ees agooniline kollaps, kus iga mööduva aastaga muutub elu üha vähem elamisväärseks üha suuremale hulgale inimestele.

Haige psüühikaga inimeste sisemiseks tungiks on reguleerida, normeerida ja sanktsioneerida teisi elusid, mis pole mingilgi määral nende meelevalda antud, ent mille üle nad on meelevalla omandanud sotsiaalsete suhete ning karjapsüühika oluliseks osaks oleva hirmu ja tõrjutuse kartuse manipuleerimise läbi.

adrian bachmann


Moodne jälgimis- ning masside hirmutamise tehnoloogia on aga andnud vastavale inimtüübile suurema võimu kui kunagi varem inimkonna ajaloos. Ning vabaduse hävitamise tume tung saab seesuguste inimeste kätes teoks viisil, nagu Mike Adams meile läbinägelikult ja tõetruult kirjeldab.

Kui inimkonnal on üldse lootust suuresti juba kätte jõudnud totalitaarsest düstoopiast pääsemiseks, siis see lootus peitub vaid universaalses äratundmises, et julgemata hiiglaslikuks leviaataniks formeerunud kollektiivselt kõikvõimsatele, ent indiviididena hädistele minitürannidele (kes reeglina võimumasinat mehitavad) vastu astuda ei ole meil juba homme tulevikku, mida võiksime elamisväärseks arvata. Kui see äratundmine on kord kätte jõudnud, on aeg saanud küpseks nõuda tagasi vabadused, mida meilt on kõigis elusfäärides talumatult palju röövitud. See aeg saabub kas peagi või –  vähemasti üksikisiku elukõvera skaalal – mitte kunagi. Valik on meie…

Kui võimuihara, teiste vabadust hävitava karakteri prevaleerimine ühiskonnas ületab kriitilise piiri, ootab kogu ühiskonda ees agooniline kollaps, kus iga mööduva aastaga muutub elu üha vähem elamisväärseks üha suuremale hulgale inimestele.

adrian bachmann

Adrian Bachmann on Makroskoobi temaatilise kontsepti väljatöötaja ja portaali peatoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Seejärel 4 aastat peaanalüütikuna investeerimiskulla valdkonnas. Tema missiooniks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistetavaks tegemine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kes soovib aidata Adrianil seda kutsumust jätkata, saab seda teha läbi annetuse pangaülekandega järgmistel rekvisiitidel:

MAKSE SAAJA: Adrian Bachmann

KONTO NUMBER: EE271010011832141226

SELGITUS: Annetus

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.