Majandus & Raha

Milline oli maailma suurimate majanduste kasv viimase 30 aasta jooksul? 

Maailma Valuutafondi andmetel kasvas perioodil 1990-2020 maailma suurimate majanduste seas konkurentsitult kõige rohkem Hiina majandus, mille SKT paisus nominaalnäitaja alusel ajaloos pretsedenditu 3593% võrra. Teisele kohale platseerus mõneti üllatuslikult Poola 857%ni ulatuva SKT kasvukõveraga, ületades kaugelt teisi Euroopa suurriike. Märkimisväärse kasvu tegid läbi ka 30 aasta eest suuresti industrialiseerimata India ning Indoneesia vastavalt 703% ning 665%-ga.  

Täpsem info maailma 25 kõige suurema majandusega riigi majanduskasvust perioodil 1990-2020 on toodud alljärgnevas illustratsioonis:  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.