fbpx
AudioMaailmavõim & Geopoliitika

Miljardärid toetavad uut meediaettevõtet, et võidelda “valeteabe” vastu

Kuula audioversiooni:

Oktoobri lõpus alustas tegevust uus “avalike huvide korporatsioon”, mida toetavad miljardärid Reid Hoffman, George Soros ja teised, et “rahastada uusi meediaettevõtteid ja püüdlusi võidelda valeteabega”.

Miks see oluline on?

Good Information Inc. eesmärk on rahastada ja laiendada ettevõtteid, mis murravad faktipõhise teabega läbi niinimetatud kajakambritest. Osana oma missioonist kavatseb see investeerida kohalikesse meediaettevõtetesse.

Ettevõtet juhib Tara McGowan, endine USA demokraatliku partei strateeg, kes juhtis varem “progressiivset” mittetulundusühingut ACRONYM.

ACRONYM investeeris kasumit taotlevatesse ettevõtetesse, mis ehitasid progressiivsete eesmärkide jaoks meedia- ja tehnoloogialahendusi. 2020. aastal korraldas see toonase presidendi Donald Trumpi alistamiseks ühe suurima digitaalse kampaania, mille kogumaksumus oli 100 miljonit USA dollarit.

Ettevõtet juhib Tara McGowan, endine USA demokraatliku partei strateeg, kes juhtis varem “progressiivset” mittetulundusühingut ACRONYM.

Üks ettevõtetest, millesse ACRONYM investeeris, oli Shadow, mis jõudis eelmisel aastal meediasse, kuna aitas kaasa Iowa osariigi valimistulemuste hilinenud avaldamisele.

ACRONYMi toetas ka LinkedIni asutaja Hoffman.

Üksikasjad

Good Information käivitatakse mitme miljoni suuruse alginvesteeringuga, mille eestvedajaks on Hoffman ja millega liituvad investorid Ken ja Jen Duda, Incite ja George Soros.

„Me avaldame oma investorite nimed, sest me usume, eriti praeguse aja usaldamatuse keskkonnas, et läbipaistev tegutsemine on oluline,” ütles McGowan.

ACRONYMi tabas eelmisel aastal föderaalse valimiskomisjoni (Federal Election Commission) kaebus, milles väideti, et see ei olnud Courieri toetuse osas piisavalt läbipaistev. McGowan väitis algselt Axiosele, et kaebus on tühistatud. Kaebuse esitanud ühing Ameeriklased Avalikkuse Usalduse Nimel (Americans for Public Trust) ütles Axiosele, et kaebus on endiselt ootel. McGowan ütles seejärel Axiosele, et tema advokaadid on „kindlad”, et sellest loobutakse.

Good Information Inc. investeerib uutesse ettevõtetesse ja lahendustesse, mis võitlevad “valeteabe kriisiga”. See võib tähendada uute või olemasolevate ettevõtete rahastamist, et anda hoogu juurde uudistele juba olemasolevatest meediaväljaannetest.

Ehkki seda toetavad ja lükkavad käima progressiivid, võib McGowani sõnul ettevõte teha investeeringuid üksustesse üle kogu poliitilise spektri, kui nende toimetamisstandardid toetavad “faktipõhist teavet”.

Näitena kesk-parempoolsetest meediaväljaannetest, mida võidakse toetada, märkis ta ära kesk-parempoolse väljaande The Bulwark, mis loodi vastukaaluks niinimetatud trumpismile.

„Praegune teabekriis on palju suurem kui poliitika,” ütles McGowan.

McGowan istub ettevõtte viieliikmelisse juhatusse, mille koosseis tehakse teatavaks aasta lõpuks. Juhatusse kuulub kaks investorite määratud liiget ja kolm nõukogu määratud liiget.

Good Information Inc. omandab osana tehingust ACRONYMilt Courier Newsroomi, tehingu summat ei ole avalikustatud.

Courier Newsroom on progressiivse perspektiiviga kohalik uudisteagentuur. Praegu on kaheksas kohalikus uudistetoimetuses kokku üle 60 täiskohaga töötaja.

McGowan ütleb, et ta taandati ACRONYMi läbirääkimistest Courieri müümiseks, sest ta oli müügitehingu läbirääkimiste ajal endiselt ACRONYMi juhatuses. Tehingu tingimusi ei avalikustata.

Good Information Inc. omandab ACRONYMi uudiskirja „FWIW,” mis käsitleb digitaalsetele poliitilistele reklaamidele tehtavaid kulutusi.

Ettevõtte nõukogusse kuulub üle kahekümne poliitika-, meedia- ja tehnikaeksperdi, sealhulgas endine Valge Maja kommunikatsioonidirektor Dan Pfeiffer, Civic Signali asutaja Eli Pariser, Check My Adsi kaasasutaja Nandini Jammi, endine Chicago Tribune’i ja Chicago Sun-Timesi toimetaja Mark Jacob, Accountable Techi kaasasutaja Nicole Gill ja teised.

Ridade vahel

Veebruaris teatas väljaanne Recode lekkinud materjalidest, mis viitasid sellele, et grupp hõlmab mittetulunduslikku haru. McGowan ütles Axiosele, et mittetulundusühingu käivitamise plaane neil ei ole.

Väljaande Recode artikli kohaselt soovib McGowan eesmärgi täitmiseks koguda 65 miljonit USA dollarit. McGowan seda numbrit Axiosele ei kinnitanud.

Suur pilt

Tegemist on kõige hiljutisema näitega miljardäride valeteabe vastu võitlemise nimel tehtavatest investeeringutest.

CraigsListi asutaja Craig Newmark on läbi oma mittetulundusühingu Craig Newmark Philanthropies investeerinud miljoneid, toetamaks faktipõhist meediakajastust.

Microsofti endine tegevjuht Steve Ballmer asutas 2017. aastal mittetulundusühingu USAFacts, mille eesmärk on muuta täpsed andmed kättesaadavaks ja ka lihtsamini arusaadavaks.

Laurene Powell Jobs on oma investeerimisgrupi Emerson Collective kaudu investeerinud mitmesse meediaorganisatsiooni, sealhulgas Axiosesse.

Mis järgmiseks?

McGowan ütleb, et grupi eesmärk on järgmisel aastal suurendada teadlikkust vahetutest lahendustest, et võidelda valeteabe vastu enne selle levikut.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.