AudioMaailmavõim & Geopoliitika

Mida mõtlesid roomlased, kui Rooma nende silme ees kokku varises?

Paul Craig Roberts

Loo AUDIOVERSIOON on kuulatav lehekülje lõpus


Olen tihtilugu mõelnud, mida võisid mõelda Rooma kodanikud nähes, kuidas Rooma impeerium kultuuriliselt, poliitiliselt, moraalselt ja militaarselt kokku varises. Cicero, kvestor, preetor ja Rooma nõunik, püüdis viimasena veel kuidagi Rooma Vabariiki päästa. Tasuks oma ohvrite eest püüti ta kinni ja mõrvati. Kuna Cicero oli ehk kõige kuulsam roomlane läbi aegade, tegi tema mõrvamine ühtaegu lõpu igasugustele jõupingutustele vältida Rooma langemist türanniasse.

Aeg liigub edasi, aga mõned asjad ei muutu. Täpselt sama juhtub ka tänapäeval nendega, kes püüavad meid ohust teavitada. Ka Julian Assange’i on hoitud juba kümme aastat vangis hoolimata kõigist teadaolevatest USA ja Ühendkuningriigi seadustest, mis seda keelavad, ilma et seda meest oleks kunagi milleski süüdi mõistetud. Ta mädaneb vangis, kuna ta täitis oma kohust ajakirjanikuna ja heitis valgust meie valitsejate kuritegudele – selle korrumpeerunud kliki kuritegudele, keda me ise üha uuesti ja uuesti endi üle valitsema valime. Ning mis peamine… mitte keegi ei ole selle suhtes midagi ette võtnud, isegi mitte Assange’i ajakirjanikest kaaslased.

Julian Assange’i on hoitud juba kümme aastat vangis hoolimata kõigist teadaolevatest USA ja Ühendkuningriigi seadustest, mis seda keelavad, ilma et seda meest oleks kunagi milleski süüdi mõistetud. Ta mädaneb vangis, kuna ta täitis oma kohust ajakirjanikuna ja heitis valgust meie valitsejate kuritegudele.

Paul Craig Roberts

Niipea kui riik jõuab punkti, kus tõe rääkimine muutub karistatavaks, on see riik surnud.

Tõtt öelda püsis Rooma elus veel sajandeid pärast oma olemuse hävinemist, ent seda üksnes sellepärast, et impeeriumi alles jäänud vaenlased olid nõrgad. Rooma hävis, kuna ta hävitas end ise. Sama palju või rohkemgi roomlasi suri omavahelistes kodusõdades kui barbarite sissetungide tõrjumisel ning Rooma sõjaline võimsus sai lõpu enesehävitusega.

Kuid vaenlased, kelle Washington on Ameerikale tekitanud, ei ole nõrgad. Venemaa üksi, Hiina üksi, ning võib-olla et isegi Iraan üksi oleksid Ameerikale võrdseks vastaseks või isegi rohkemat. Kolmekesi koos moodustavad aga need riigid tänaseks sõjalise jõu, mis ületab USA sõjalise võimekuse mäekõrguselt. Ent vaatamata sellele jätkab Washington vaenulikkuse kasvatamist suhetes nende riikidega. Ma pean tunnistama, et minu valitsuse sõgedus on tänaseks jõudnud väljakannatamatu tasemeni.

Niipea kui riik jõuab punkti, kus tõe rääkimine muutub karistatavaks, on see riik surnud.

Paul Craig Roberts

Kuid üks asi on nüüdseks päris selge… Kui Bideni idiootse režiimi poolt kehtestatud majandussanktsioonid peaksid USA dollarile maailma reservvaluutana lõpu peale tegema, on Ameerika lõpp käes. Meist saaks seejärel üleöö kolmanda maailma riik ning jõuakski kätte tasumise tund, mil ülejäänud maailm meile meie kuritegude eest kätte maksaks.

Selline on karm tõde… kuid katsuge seda vaid mõnele ameeriklasele öelda.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.