Ühiskond & Kultuur

Meedia ja võimud toodavad narratiive, mis kuhjavad ühe vale teise otsa

James Howard Kunstler

Tuntud autor ja ajakirjanik James Howard Kunstler juhtis hiljuti aset leidnud intervjuus tähelepanu trendile, mille kohaselt arhailine ja valelik massimeedia toodab koostöös korrumpeerunud akadeemilise ja meditsiinilise establishment’iga süüdimatult valedest koosnevaid “narratiive”, mille massid laisalt omaks võtavad.

Süstemaatiline valetamine on Kunstleri hinnangul endeemiline ning hõlmab endas kõiki vägivaldselt peale surutud narratiive alates koroonahüsteeriast ja vaktsiinisunnist kuni finantssüsteemi reaalsuste moonutamise ja Ukraina sõjani.

Kunstler on oma kriitikas kompromissitu, väites järgnevat:

“Nad teesklevad, et nad ei põhjustanud kellelegi mingisugust kahju, ja ignoreerivad tuimalt iseendi poolt kogutud statistikat. Neil ei ole vähimatki soovi maalida Ameerika avalikkusele realistlikku pilti asjaoludest, et näidata, millised olid kogu vaktsineerimisprogrammi tegelikud tagajärjed …

Samas ma ei usu, et võimud ja meedia suudavad olukorra reaalsust enam palju kauem alla suruda.  Tänaseks on juba liiga palju inimesi, kes teavad liiga palju inimesi, kes on vaktsiinide tõttu vigastatud või surnud.  Põhiprobleem on see, et ebaausus paneb igaühe paratamatult nõrgale alusele seisma, samas kui tõde asetab teid jõupositsioonile.  Kui te ei ole aus enda ja teid ümbritsevate inimeste vastu, siis lõpuks teid ikkagi paljastatakse …

Võimud peavad lakkamatult ja pidevalt kahekordistama ja kolmekordistama valedest punutud narratiive, mis on ilmselgelt ebatõesed, ning ma arvan, et üsna varsti on inimesed juba ülivihased selle pärast, kuidas seda kõike on neile kurgust alla surutud.

Võimud peavad lakkamatult ja pidevalt kahekordistama ja kolmekordistama valedest punutud narratiive, mis on ilmselgelt ebatõesed, ning ma arvan, et üsna varsti on inimesed juba ülivihased selle pärast, kuidas seda kõike on neile kurgust alla surutud.

james howard kunstler

Ka lahti rulluva panganduskriisi puhul paljastatakse Kunstleri sõnul peagi vale, et kõik on kontrolli all. 

Kunstler on seisukohal, et nn “suur lähtestamine” küll toimub, kuid üldsegi mitte nii, nagu (Maailma Majandusfoorumi juht) Klaus Schwab oleks soovinud. Kogu elu nihkub peagi aga lihtsalt tagasi lokaalsele tasemele.

Ukraina sõja kohta nendib Kunstler järgnevat:

“Tagantjärele võisime mõista, miks Donald Trump soovis arutada Zelenskiga telefoni teel Bideni perekonna tegevust Ukrainas…

Kogu Ukraina portfell on lihtsalt suur jama. . . . Võimude tegevuse tõttu käib seal sõda terve rahva vastu ning see ettevõtmine hõlmab endas ka sõda Donald Trumpi vastu kodumaal.  Nad üritavad ilmselgelt endist presidenti igal võimalikul viisil poliitilise võimu juurest eemale tõrjuda …

Ma usun, et tänaseks on ilmselge, et Ühendriikide valitsus ei ole teie sõber.

Me elame nii sotsiaalselt kui ka poliitiliselt täiesti perverssel epohhil.

james howard kunstler

Kunstler võtab olukorra kokku järgnevalt:

“Me elame nii sotsiaalselt kui ka poliitiliselt täiesti perverssel epohhil. Mina kasvasin üles hipide ajastul, mis oli omamoodi pöörane, kuid see kahvatub täielikult võrreldes selle hullumeelsusega, kuhu võim tänaseks on jõudnud. Oleme jõudnud punkti, kus diskuteerime tõsimeeli selle üle, kas naiseks riietunud drag queen tohiks jutustada meie lastele oma patoloogiatest. Tõesti?  Kogu kultuuris valitseb ühtlane hullus ja inimestel palutakse alla neelata üha absurdsemaid luule.  See on reaalsus, millest on saanud meie argipäev.

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.