Maailmavõim & Geopoliitika

Massiimmigratsiooni ja Vene sanktsioonide vastane Vabaduspartei on saavutanud Austrias rekordkõrge toetuse

Opositsiooniline Vabaduspartei, mis soovib Euroopa Liidus massiimmigratsiooni peatamist ning Venemaa-vastaste sanktsioonide lõpetamist, on saavutanud Austrias kõige populaarsema partei staatuse.

Kui valimised toimuksid täna, annaksid Vabadusparteile (FPÖ) oma hääle 32% austerlastest. Antud toetus muudab FPÖ Austria kõige populaarsemaks erakonnaks, jättes hetkel koos Roheliste parteiga valitsevad Kristlikud demokraadid (ÖVP) 22%-ga teisele kohale.

Valitsevate kristlike demokraatide toetusprotsent on viimase kolme aasta jooksul langenud seega drastiliselt, kukkudes 44% pealt 22% peale.

Kuigi kõik Austria peavooluparteid on moodustanud Vabadusparteid boikoteeriva kartelli, näitavad küsitlused, et 55% austerlastest oleks nõus sellega, kui Vabaduspartei kaasataks valitsuse moodustamisse.

Vabaduspartei populaarsuse taga on peamiselt selle kompromissitult jäik immigratsioonivastane positsioon ning vastandumine praeguse valitsuse poolt viljeletud poliitikale, mis on võtnud prioriteediks Vene energiakandjate impordi keelamise Austria majapidamiste vaesumise ning ettevõtete konkurentsist välja langemise hinnaga.

On viimane aeg ajada selg sirgu ning öelda Euroopa Liidule, et need sanktsioonid on palju laastavamad meile endile kui Putinile ning selle poliitika pankroti peavad lõpuks kinni maksma meie enda inimesed.

Dagmar Belakovich, austria VABADUSPARTEI ASEESIMEES“On viimane aeg ajada selg sirgu ning öelda Euroopa Liidule, et need sanktsioonid on palju laastavamad meile endile kui Putinile ning selle poliitika pankroti peavad lõpuks kinni maksma meie enda inimesed,” lausus Vabaduspartei aseesimees Dagmar Belakovich.

FPÖ juht Herbert Kickl on olnud oma hinnangutes veel resoluutsem, väites et “Kui me oleksime lõpuks ausad oma rahvaga, siis tunnistaksime avalikult üles, et meil on võimatu elada ilma Vene nafta ja gaasita ja see saab sedasi olema veel väga pikka aega. Meil on vaja seda naftat ja gaasi paratamatult nii majapidamistele kui ka tööstusettevõtete töös hoidmise seisukohalt.”

Vabaduspartei on vastu ka Euroopa Liidu sularaha kaotamise meetmetele ning soovib teha sularahaga maksete teostamise õiguse osaks Austria põhiseadusest.


Muuhulgas toetab Vabaduspartei ideed aidata Austria vaesemaid perekondi tulla toime elukalliduse kasvuga, külmutades üleriigiliselt üürihinnad. Vabaduspartei on vastu ka Euroopa Liidu sularaha kaotamise meetmetele ning soovib teha sularahaga maksete teostamise õiguse osaks Austria põhiseadusest.

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.