Ühiskond & Kultuur

Maailmakuulsa meditsiiniajakirja 24 tunniga eemaldatud uuring: 74% luubi alla võetud koroonavaktsineeritute surmadest põhjustas vaktsiin

Maailma juhtiv meditsiiniajakiri The Lancet avaldas tulemused 325 lahkamisest, mis sooritati surnud Covid-19 vastu vaktsineeritute peal. Uuringu läbi viinud teadlaste hinnangul olid 74% surmajuhtumitest põhjustatud vaktsiinide poolt. Hämmastavate tulemusteni jõudnud uurimus likvideeriti 24 tundi pärast selle esialgset avaldamist.

Eelretsenseerimist oodanud artikli autorite hulka kuuluvad muuhulgas tuntud kardioloog dr Peter McCullough, Yale`i epidemioloog dr Harvey Risch ja tunnustatud patoloog dr. Roger Hodkinson.

Skandaalne artikkel avaldati esmakordselt juuli alguses maailma ilmselt tuntuima meditsiiniajakirja trükieelsel veebilehel. Vaatamata sellele eemaldati uuring ootamatult, vähem kui 24 tundi pärast selle esialgset avaldamist, jättes märke, milles deklareeriti, et “Lanceti trükieelne osakond on antud eeltrüki eemaldanud, kuna uuringu metoodika ei toetanud uuringu järeldusi.” 

Mis teeb juhtumi eriti kummaliseks, on asjaolu, et artikkel deklareeriti “sõelumiskriteeriumitele” mittevastavaks juba enne, kui see jõudis läbida eelretsenseerimise protseduuri.

Mis teeb juhtumi eriti kummaliseks, on asjaolu, et artikkel deklareeriti “sõelumiskriteeriumitele” mittevastavaks juba enne, kui see jõudis läbida eelretsenseerimise protseduuri.

Algse uuringu kokkuvõte on endiselt leitav interneti arhiivist. Selles öeldakse (rõhuasetus lisatud):

Taust: COVID-19 vaktsiinide kiire väljatöötamine ja laialdane kasutuselevõtt koos paljude teadetega kõrvalnähtudest on tekitanud muret võimalike vigastusmehhanismide, sealhulgas süsteemsete lipiidide nanoosakeste (LNP) ja mRNA jaotumise, ogavalguga seotud koekahjustuste, trombogeensuse, immuunsüsteemi talitlushäirete ja kantserogeensuse pärast. Info süstemaatilise läbivaatamise eesmärk oli uurida võimalikke põhjuslikke seoseid COVID-19 vaktsiini manustamise ja surma vahel, kasutades lahkamisi ja surmajärgset analüüsi.

Meetod: Otsisime kõiki avaldatud lahkamisaruandeid, mis on seotud COVID-19 vaktsineerimisega kuni 18. maini 2023. Tuvastasime 678 uuringut ja pärast kaasamiskriteeriumide alusel sõelumist kaasasime oma uuringusse 44 dokumenti, mis sisaldasid 325 lahkamisjuhtumit ja ühte nekropsiajuhtumit. Kolm arsti vaatasid üksteisest sõltumatult läbi kõik surmajuhtumid ja tegid kindlaks, kas COVID-19 vaktsineerimine oli surma otsene põhjus või oli surma esile kutsumisel oluliseks faktoriks.

Järeldused: COVID-19 vaktsiiniga seotud surmades oli enim seotud elundisüsteemiks südame-veresoonkonna süsteem (53%), millele järgnesid hematoloogiline süsteem (17%), hingamissüsteem (8%) ja mitme organi süsteem (7%). 21 juhul olid kolm või enam elundisüsteemi kahjustatud. Keskmine aeg vaktsineerimisest surmani oli 14,3 päeva. Enamik surmajuhtumeid leidis aset nädala jooksul pärast viimast vaktsiini manustamist. Kokku 240 surmajuhtumit (73.9%) leiti üksteisest sõltumatul hinnangul otseselt COVID-19 vaktsineerimisest tingitud või sellele oluliselt kaasa aidanud olevat.

Tõlgendus: Kooskõla käesolevas ülevaates vaadeldud juhtumite ning teadaolevate COVID-19 vaktsiini kõrvalnähtude, nende mehhanismide ja nendega seotud liigsete surmade hulga vahel koos lahkamisega kinnitamise ja arsti juhitud surmaotsustega viitab sellele, et enamikul juhtudel on COVID-19 vaktsiinide ja surma vahelise põhjusliku seose tõenäosus suur. Käesoleva uurimuse leidude täpsemalt selgitamiseks on kiiresti vaja täiendavat uuringut.

Kogu uuring ei tundu enam olevat interneti arhiivi salvestatud, kuid seda saab lugeda siit.

Ilma täiendavate üksikasjadeta The Lanceti trükieelse osakonna töötajatelt, kes kõnealuse uuringu veebist eemaldasid, on raske teada, mida viimati nimetatute väide, mille kohaselt uuringu “metoodika ei toetanud selle järeldusi”, tegelikult tähendab. Mitmed töö autorid asetsevad oma meditsiinivaldkondade tipus, ning on raske ette kujutada, et nende varasemate uuringute läbivaatamise metoodika oli sedavõrd substandardne, et see õigustas eemaldamist esialgsel sõelumisel, selle asemel, et alluda täielikule kriitilisele hindamisele. 

Aset leidnu viitab rangele tsensuurile uurimuse suhtes, mille järeldused kõnelesid vastu koroonavaktsiinide ohutuse ametlikule joonele.

Aset leidnu viitab rangele tsensuurile uurimuse suhtes, mille järeldused kõnelesid vastu koroonavaktsiinide ohutuse ametlikule joonele. Siinkohal tasub meeles pidada, et Ameerika Ühendriikide Haiguste Tõrje- ja Ennetamise Keskus (CDC) ei ole veel tunnistanud ühtegi Covidi mRNA vaktsiinist põhjustatud surma. Lahkamistõendid, mis näitavad vastupidist, ei ole eeldatavasti see, mida USA rahvatervise asutus üldsusele edastatavat sooviks.

Patoloog ja HART-i pandeemia nõuanderühma kaasesimees dr Clare Craig andis hinnangu, et tema arvates on uuringus kasutatud lähenemisviis mõistlik. Carig tõdes, et:

[Vaktsiini kõrvalnähtudest teatamise] VAERS-süsteem on loodud selleks, et hoiatada võimalike kahjude eest, ilma et see oleks tingimata parim viis nende kahjude ulatuse mõõtmiseks.

Surmade mõju saab kvantifitseerida, vaadates üldist suremust riigis.

See on aga ebatäiuslik, kuna pärast ülemääraste surmade perioodi oleks oodata surmade puudujääki, mis muudab mis tahes lähteolukorra täpsuse kahtlaseks.

Alternatiivne lähenemisviis selliste surmade auditeerimiseks lahkamise teel on mõistlik.

[Uuringus] võib esineda kallutatust selliste surmajuhtumite lahkamistest teatamise suunas, kus oli tõendeid põhjusliku seose kohta, ja põhjusliku seose tõenäosus võib olla selle kallutatuse tõttu liialdatud. Näiteks 19 surmajuhtumit 325-st olid tingitud vaktsiinist põhjustatud immuuntrombotsütopeeniast ja tromboosist, kuid need teated võivad olla üleesindatud, kuna reguleerivad asutused on valmis selliseid surmajuhtumeid tunnistama.

Sellegipoolest on oluline, et kahjustuste ohu suurust kvantifitseeritaks. Avatud teadusliku kriitika asemel selliste katsete tsenseerimine ei aita kuidagi inimestele kindlustunnet anda.

Dr Harvey Risch, kes oli üks eemaldatud uuringu autoritest, nentis The Daily Sceptic`ule, et peab aset leidnut “puhtaks valitsuse juhitud tsensuuriks, isegi pärast Missouri vs Bideni kohtuasjas kehtestatud ettekirjutust”.

“Samal ajal uurivad mu kolleegid seda, mida nad nimetavad “Pikaks Vaxiks“, mis on vaktsiinist põhjustatud kahjustus. Kuid muidugi on see haruldane, haruldane, haruldane tulemus, välja arvatud asjaolu, et neil ei näi olevat probleeme selliste inimeste leidmisega, kes nende uuringusse registreeruksid,” lisas ta.

Uuringu teine kaasautor dr Peter McCullough on kaitsnud tsenseeritud uuringut oma intervjuus väljaandele Epoch Times, öeldes, et projekt kiideti heaks Michigani ülikooli rahvatervise kooli kaudu ning et selle läbi viinud meeskond kasutas uuringute kaasamisotsuse jaoks hindamiseks standardset teaduslikku hindamismetoodikat, mida tuntakse süstemaatiliste ülevaadete ja metaanalüüside eelistatud aruandlusüksustena (Preferred Reporting Items for Systematic Reviews and Meta-Analyses, PRISMA). McCullough lisas, et enne eemaldamist sai uuringule osaks “sadu arvustusi minutis” ning et uuring on tänaseks Zenodo trükieelses serveris ning lisaks sellele veel ülevaatamisel teises kõrgetasemelises ajakirjas.

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.