fbpx
Ühiskond & Kultuur

Maailma Terviseorganisatsioon: järgmine pandeemia võib olla 20 korda surmavam kui Covid

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) peadirektor Tedros Ghebreyesus kutsus riike üles allkirjastama pandeemialepet, et maailm saaks valmistuda “Haigus X-iks”.

17. jaanuaril Davosis toimunud Maailma Majandusfoorumi kohtumisel avaldas WHO juht Ghebreyesus lootust, et riigid jõuavad 2024. aasta maiks pandeemia korral käitumise osas kokkuleppele, et valmistuda aegsasti Haigus X-i poolt osutatavaks ohuks.

Maailma Terviseorganisatsiooni väitel võib järgmise pandeemia vallandada hüpoteetiline viirus nimega “Haigus X” ning see viirus võib juba “meie poole teel olla”.

Maailma Terviseorganisatsiooni väitel võib järgmise pandeemia vallandada hüpoteetiline viirus nimega “Haigus X” ning see viirus võib juba “meie poole teel olla”.

Teadlaste sõnul võib Haigus X olla 20 korda surmavam kui Covid-19. Viirus X lisati 2017. aastal Maailma Terviseorganisatsiooni lühikesse nimekirja uuritavatest patogeenidest, mis võiksid vallandada “tõsise rahvusvahelise epideemia”, seisis WHO 2022. aasta pressiteates.

Küsimusele, kuidas valmistuda võimalikuks tulevaseks pandeemiaks, vastas Ghebreyesus: “Oleme juba astunud mitmeid samme. Rajasime pandeemiafondi. See on põhimõtteliselt valmisoleku jaoks. Ja mõned riigid on sellest juba abi saanud. … Võrdsuse printsiip oli veel üks tõsine probleem. Paljud majanduslikult heal järjel riigid varusid vaid omale vaktsiine. Võrdsuse probleemi lahendamiseks rajasime Lõuna-Aafrikasse mRNA tehnoloogia ülekandekeskuse, et suurendada vaktsiinide kohalikku tootmist.”

Viirus X lisati 2017. aastal Maailma Terviseorganisatsiooni lühikesse nimekirja uuritavatest patogeenidest, mis võiksid vallandada “tõsise rahvusvahelise epideemia”, seisis WHO 2022. aasta pressiteates.

“Pandeemialepe võib kõik meie kogemused, väljakutsed ja lahendused ühte kohta kokku tuua. Seega arvan, et meie laste ja lastelaste nimel peame kõik omandatud õppetunnid sellesse ülemaailmsesse pandeemialeppesse kirja panema ja inimkonda tulevikuks ette valmistama,” ütles Ghebreyesus Maailma Majandusfoorumi diskussioonil.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Esipilt:  rafapress/Shutterstock.com

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.