fbpx
AjatuMajandus & Raha

ARHIIVIST: Maailma majandusvõimu transformatsioon kahel pildil

Maailmamajanduse jõujooned on 20 aastaga tundmatuseni muutunud, asetades liidripositsioonile “saja-aastase alanduse” epohhist väljunud Hiina.

Ameerika Ühendriikide ja Hiina kaubanduskäive maailma riikidega aastal 2000. Sinisega on märgitud riigid, mille kaubanduskäibes ületab kaubavahetus USA-ga Hiinat; punasega riigid, mille kaubavahetuse maht Hiinaga ületab kaubavahetust USAga.
Ameerika Ühendriikide ja Hiina kaubanduskäive maailma riikidega aastal 2018. Sinisega on märgitud riigid, mille kaubanduskäibes ületab kaubavahetus USA-ga Hiinat; punasega riigid, mille kaubavahetuse maht Hiinaga ületab kaubavahetust USA-ga. Ühe inimpõlve vältel on Hiina tõusnud maailma suurimaks kaubandusriigiks, andes Pekingile majanduslikud trumbid  jätkuvat sõjalist ülekaalu omava USA ees.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.