Majandus & Raha

Ligikaudu pooled Hiina noored on töötud

Eric Peters, One River Asset Managementi CIO


“Noorem põlvkond peab pärima ja edasi kandma enesega toimetuleku ja raske töö vaimu, loobuma ülbusest ning graveerima nooruse kire ajaloomonumendile, nagu tegid meie vanemad,” deklareeris Hiina liider Xi Jinping mõni aeg tagasi.

Noorte tööpuudus jätkas kogu Hiinas aga sellest hoolimata möödunud suvel tõusutrendi. Ametlik töötuse näitaja Hiina noorte seas lähenes 21% -le – ning see leidis aset enne, kui Peking selle ebamugavaks muutuva statistika avaldamise lõpetas.

Noorte tööpuudus jätkas kogu Hiinas möödunud suvel tõusutrendi. Ametlik töötuse näitaja Hiina noorte seas lähenes 21% -le – ning see leidis aset enne, kui Peking selle ebamugavaks muutuva statistika avaldamise lõpetas.


Mitteametlikud hinnangud töötute noorte kohta ulatusid seevastu peaaegu 50% -ni, kui arvestada ka “lamamist”, mis on termin, mille võtsid kasutusele noored, kes on otsustanud karjääri ja töötamise oravarattast täielikult loobuda. Varasematel aastakümnetel tulid rahulolematud noored tänavatele. Tänapäevased massjälgimise tehnoloogiad muudavad sellise mässu aga palju raskemaks, mistõttu noored hiinlased lihtsalt loobuvad ühiskonnas osalemisest.

“Lugematute edukate elude faktid näitavad, et kui otsustate nooruses raskusi taluda, otsustate ka võita, ja kui otsustate panustada, otsustate ka üllas olla,” jagas Hiina liider õpetus- ja manitsussõnu riigi noortele.
“Nooruses tagasilöökide ja katsumuste kogemine aitab teil edukat elu elada,” lisas Xi. Riiklik säästumäär tõusis samas veelgi, kui tema alamad valmistusid rasketeks aegadeks.

Hiina sündimuskordaja on tänaseks langenud vapustavale rekordmadalale tasemele – keskmiselt vaid 1,09 last naise kohta. Tegemist on sügava pessimismi sümptomiga ja kui seda dramaatiliselt ümber ei pöörata, viib see majandusliku ja seejärel kogu tsivilisatsiooni kokkuvarisemiseni.

“Oma elu hilisematel aastatel olen endale alati meelde tuletanud, et raskused on ka võimalus. Ma pean jätkuvalt rohkem õppima ja rohkem töötama ning minema rasketesse kohtadesse, et ennast koolitada,” ütles Xi, otsides lahendust probleemile, mis on Pekingi jaoks palju väljakutsuvam kui kaubandussõjad, kiibisõltuvused, kummituslinnad, maksejõuetud pangad ning hääbuva globaliseerunud maailma jaoks ehitatud luhtunud infrastruktuur, rääkimata tema riigi hädadest toidu, energia ja vee osas.


Allikas

Esifoto: aquatarkus/Shutterstock.com

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.