fbpx
Ühiskond & Kultuur

Kindlustusfirmade andmed kinnitavad: ebatavaliselt palju ameeriklasi on hakanud viimasel ajal surema

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Õhus on surma. Kes iganes on viimasel aastal toimunuga vähegi kursis, teab, et see vastab tõele. Vanad surevad, noored surevad, kuulsad inimesed surevad ning tublid töötajad, kes moodustavad USA majanduse selgroo, surevad.

Esimest korda USA ajaloos on tekkinud tõsine tervete töötajate puudus, mis on ka üks paljudest maailma tabanud tarneahelakriisi põhjustest. Miljonid ameeriklased, kes enne pandeemiat töötasid, paistavad olevat süsteemist „kadunud”. Nüüd on selge, et paljud neist on lihtsalt siit ilmast lahkunud.

Suur elukindlustust pakkuv ettevõte Indiana osariigis teatas mõned kuud tagasi, et nende andmetel on tööealiste inimeste suremus pandeemiale eelnenud ajaga võrreldes kasvanud pretsedenditud 40%.

„Me näeme praegu oma ettevõtte ajaloo kõige kõrgemaid suremusnäitajaid – seda mitte ainult OneAmerica juures,” ütles ettevõtte tegevjuht Scott Davison veebis antud pressikonverentsil. „Need andmed kattuvad kõigis selle valdkonna ettevõtetes.”

Suremuse kasv 40% võrra on nende jaoks mitte üksnes moraalselt, vaid ka majanduslikult katastroofiline uudis, sest elukindlustuse pakkujad teenivad selle pealt, kui inimesed ei sure.

„Näitlikustamaks seda, kui halvaks on olukord muutunud: kolme sigma või kord-200-aasta-jooksul katastroofi puhul tähendaks see suremuse 10%-list kasvu,” ütles Davison. „40% suremuse kasv on ennekuulmatu.”

Kogusuremuse 40%-line kasv on ennekuulmatu.

Davisoni avaldused leivisid veebis kulutulena, sest tegemist oli esimese kindla tõendiga selle kohta, et ameeriklaste suremus on tõusnud ebatavaliselt kõrgele. Mis peamine, ka teised elukindlustuse pakkujad on kinnitanud, et suremuse ekstreemne kasv on tendents, mis tõepoolest eksisteerib.

Reutersi andmetel kasvas elukindlustuse pakkujate poolt tehtud väljamaksete arv 2021. aasta esimeses kolmes kvartalis hüppeliselt.

Üle kogu maailma tehtud elukindlustuse väljamaksed olid 2021. aasta esimese üheksa kuu jooksul kokku 5,5 miljardit USA dollarit. Terve 2020. aasta vältel tehti väljamakseid 3,5 miljardi ulatuses.

Suremuse ulatuslik kasv tuli kindlustusfirmadele suure üllatusena, kuivõrd COVID-19 vaktsiinide tõttu valmistuti hoopis tehtavate väljamaksete vähenemiseks.

Suremuse ulatuslik kasv tuli kindlustusfirmadele suure üllatusena, kuivõrd COVID-19 vaktsiinide tõttu valmistuti hoopis tehtavate väljamaksete vähenemiseks.

Kui eeldada, et hüvitise nõudeid tehti neljandas kvartalis proportsionaalselt esimese 9 kuuga, siis lisanduks 5,5 miljardile veel 1,83 miljardit, tuues kogusumma 7,33 miljardi dollarini ühes aastas.

Seega oleks üle maailma elukindlustuse pakkujate poolt tehtud väljamaksed 2020. aastaga võrreldes peaaegu kahekordistunud.

See paneb paratamatult eeldama, et kindlustuspoliisidega kaetud surmade arv peab olema kasvanud.

Sama artikli väitel olevat Hollandis registreeritud elukindlustuse pakkujale Aegon Põhja- ja Lõuna-Ameerikas esitatavad hüvitisnõuded möödunud aasta kolmandas kvartalis lausa enam kui kolmekordistunud, tõustes aasta varasemaga võrreldes 31 miljonilt USA dollarilt 111 miljonini.

USA firmad MetLife ja Prudential Financial kinnitasid samuti esitatavate nõuete arvu kasvu ning näiteks Munich Re tõstis oma 2021. aasta COVID-19 elu- ja tervisekindlustuse  väljamaksete prognoosi 400 miljonilt 600 miljonile eurole.

Väljaande The Epoch Times poolt korraldatud eraldiseisev uurimine näitas samuti, et 2021. aastal oli surmade arv ebatavaliselt kõrge. Haiguste Ennetamise ja Tõrje Keskuse (Centers for Disease Control and Prevention – CDC) surmatunnistuste andmeid analüüsides jõudsid nad järeldusele, et 18-49aastaste ameeriklaste suremus „kasvas 2021. aasta oktoobrile eelnenud 12 kuul 2018.2019.  aasta sama perioodiga võrreldes enam kui 40%”.

Mitme osariigi terviseametid kinnitasid The Epoch Timesile, et nad uurivad järsku tõusu 18-49aastaste suremuses — mis kusjuures ei ole seotud COVID-19ga.

On tõenäoline, et ameeriklaste ebatavaliselt kõrge suremus püsib ka käesoleval aastal samal tasemel.

Allikas: https://www.activistpost.com/2022/01/new-data-from-life-insurance-companies-confirm-that-americans-are-dying-in-unusually-large-numbers.html 

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.