fbpx
AudioÜhiskond & Kultuur

Kasvav hulk noori ameeriklasi pöördub religiooni poole

AUDIOVERSIOON kuulatav lehekülje lõpus

Uuringud on pikemat aega näidanud, et Ameerika noorte religoossete kogemuste üheks iseloomustavaks jooneks on aina suurem rahulolematus religiooni kui sellisega. Pikaajalisele trendile räägib aga vastu äsja avaldatud uuring, mille tulemused näitavad usu kasvu Ameerika noorte hulgas COVID-i järgsel ajastul.  

Mõned Ameerika noored täiskasvanud läbisid Covidi ajal omalaadi ärkamise, kui kogu maailm nende ümber kokku varises. Noored üle terve Ameerika asusid üha sagedamini otsima mingit kõrgemat jõudu, et tulla toime valitsuse pealesurutud sulgemiste, majanduse kontrollitud lammutamise ning uudistega viiruse piiramatust levikust. 

Wall Street Journal vahendas, et Springtide Uurimisinstituudi poolt tellitud uuringus selgus, et umbes kolmandik 18–25-aastastest usub mingisugusesse kõrgemasse jõudu, võrreldes kõigest veerandiga vastanutest, kes väitsid sama 2021. aastal.

Kirikujuhid ja noored täiskasvanud omistavad usu kasvamise ameerika noorte seas asjaolule, et Covidi kriisi ajal otsis terve rahvas üha innukamalt mingisugust kõrgemat jõudu:

Paljude noorte jaoks oli pandeemia esimene kriis, millega nad silmitsi seisid. See mõjutas mingil määral kõiki, alates pere ja sõprade kaotusest kuni ebakindluseni töökoha ja igapäevaelu suhtes. Paljuski aitas see noortel ameeriklastel täiskasvanuks saada ja nad pöörduvad nüüd sama lohutuse poole, mille poole eelmised põlvkonnadki on tragöödiate ajal tervenemise ja lohutuse leidmiseks naasnud. –WSJ

Washingtonis asuva Nineteenth Streeti baptistikoguduse pastor Darryl Roberts nentis, et pandeemia, töökohtade kaotus, inflatsioon ja kasvavad majanduslikud mured on jätnud paljud noored haavatavaks ning nad pöörduvad kaitse saamiseks ise üha enam Jumala poole.

“Me näeme noorte seas sellist avatust transtsendentsusele, mida me pole mõnda aega näinud,” ütles Abigail Visco Rusert, Princetoni teoloogilise seminari kaasdekaan ja presbüterliku kiriku ordineeritud pastor.

Los Angeleses tõdes rabi Nicole Guzik, et sünagoogis osaleb reedeõhtustel jumalateenistustel rohkem noori täiskasvanuid kui kunagi varem. Ta ütles:

 “Ma arvan, et see demograafiline grupp tunneb üha suuremat vajadust sotsiaalse ja vaimse ühenduse järele.”

Paljude noorte jaoks oli pandeemia esimeseks kriisiks, millega nad iseseisvas elus, ilma vanemate toetuseta kokku puutusid.

Jumalasse uskumine “annab teile põhjuse elamiseks ja lootust,” ütles Iowa osariigist Peostast pärit 18-aastane kolledži üliõpilane Becca Bell.

See paneb omakorda küsima, kas ameeriklaste seas aastaid levinud usuline leigus on viimaks ümber pöördunud?

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.