Ühiskond & Kultuur

Itaalia kindral vallandati pärast Lääne tsivilisatsiooni allakäiku käsitleva bestselleri avaldamist

Üks Itaalia hinnatumaid kindraleid, Roberto Vannacci, vallandati Itaalia õhudessantbrigaadi juhi ning Firenze Militaartopograafia Instituudi direktori kohtadelt pärast mehe tänapäeva Lääne propaganda suhtes kriitilise raamatu “Pahupidi maailm” (Il Mondo al Contrario) ilmumist. Tema teos on Amazoni itaaliakeelses keskkonnas saanud nr 1 bestselleriks ning käsitleb muu hulgas kliima-, energia-, julgeoleku-, migratsiooni-, vähemuste ning sõjateemasid. 

“Kui illegaalsed elanikud võimutsevad majade tegelike omanike üle; kui ebaseaduslikult riigis viibivale immigrandile kulutatakse rohkem raha kui kaasmaalase miinimumpensionile; kui enda teie koju sissetunginu eest kaitsmise eest süüdistatakse teid kuriteos; kui meid sunnitakse võtma vastu kõige rangemaid ja kulukamaid reostusvastaseid meetmeid, kuid reostuse tekitajaid endid see ei huvita ja nende tegevus õitseb edasi; kui linnad muudetakse jõukate ja alternatiivsete gruppide esindajate pärusmaaks, samal ajal kui töölised ja perekonnad sealt välja aetakse; kui emast ja isast rääkimist peetakse diskrimineerimiseks, sest see häirib neid, kes ei ole isad ega emad; kui valjuhäälselt nõutakse õiguste tagamist ilma sarnaselt laia ulatuse kohustusteta; kui ma ei saa enam mustast mehest rääkida ühtegi tema ilmselgele nahavärvile viitavat omadussõna kasutades, ilma et seda solvanguks peetaks; kui baarides võite kohata riietatud ja rihma otsas peetavaid sigu, siis paljud nimetavad seda tsivilisatsiooniks ja progressiks,” kirjutab kindral. 

Vannacci puudutab vastuolulisi sotsiaalseid gruppe, sh homoseksuaale, feministe, keskkonnakaitsjaid, illegaalseid immigrante, vikerkaareperesid jpt. Vannacci sõnul esindavad normaalsust heteroseksuaalsed inimesed ja ta mõistab hukka “rahvusvahelise geilobi”. 

Giorgia Meloni valitsus vallandas Vannacci hoolimata sammu ilmselgest vastuolust varemalt välja käidud valimislubadusega kaitsta Itaalias sõnavabadust.

(Ennast populistina presenteeriva – tõlkija märkus) Giorgia Meloni valitsus vallandas Vannacci hoolimata sammu ilmselgest vastuolust varemalt välja käidud valimislubadusega kaitsta Itaalias sõnavabadust. Ainsa valitsuse liikmena kostis Vannacci eest asekultuuriminister Vittorio Sgarbi, kes ütles, et Vannacci tunneb end “vähemuste diktatuuri” tõttu alandatuna. 

Kindral Vannacci, kes on akadeemilistes ringkondades kõrgelt hinnatud, räägib kuut keelt ja on omandanud kõrghariduse strateegilise juhtimise, rahvusvaheliste suhete ning militaaria valdkondades, on jäänud endale kindlaks ning lausus, et keeldub tagasi võtmast ühtegi väljendatud seisukohta ja on valmis neid vajaduse korral avalikkuse ees taas esitama.

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.