Ühiskond & Kultuur

Invasioon – vaid 8% Euroopasse sisenenud illegaalsetest immigrantidest on naised

Eelmisel aastal olid valdav enamus Euroopa Liitu smugeldatud migrantidest mehed, kusjuures naiste osakaal küündis vaid 8 protsendini, märkis Euroopa piiriagentuur Frontex oma 2023.–2024. aasta riskianalüüsi aruandes.


Frontexi poolt üles loetletud “salaja sisenenute” peamiseks rahvusgrupiks olid afgaanid (33 %), kellele järgnesid süürlased (15 %) ja türklased (10 %).

Frontexi aruandes hoiatati, et ebaseaduslike piiriületuste arv suureneb järgmisel aastal tõenäoliselt veelgi:
“On palju viiteid, et salaja sisenemine võib järgmisel aastal sageneda kooskõlas eeldatava suurema rändesurvega EL-i välispiiridel üldiselt,” tõdeti aruandes. “Samal ajal tõstab sõidukite tihenenud liiklus valitud piiripunktides võimalust, et salajased migrandid jäävad avastamata, viibides sealjuures sageli eluohtlikes ja ebainimlikes tingimustes.”

Aruandes juhiti tähelepanu ka sellele, et ebaseaduslikud sisenejad tulevad riikidest (peamiselt Afganistanist ja Süüriast), “kus võib oodata Euroopasse suundujate hulga suurimat kasvu”.

Frontexi sõnul vohavad Euroopa Liidus lisaks ebaseaduslikule rändele ka uimastite salakaubaveo võrgustikud. 2022. aastal konfiskeeriti 1898 juhtumiga kokku 252 tonni ebaseaduslikke uimasteid.

Massiimmigratsiooni kriitikud on aastaid märkinud, et enamik Euroopasse saabuvatest ebaseaduslikest sisserändajatest on võitlusealised mehed, asjaolu, mis on teravalt eristuv sõja puhkedes Ukrainast saabunud immigratsiooniga, millest enamuse moodustasid naised. Lisaks on enamik illegaalsetest immigrantidest meestest tegelikkuses majandusmigrandid, kes ei põgene sõja ega tagakiusamise eest.

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.