Majandus & Raha

Inglise keskpanga juht: krüptovaluuta investorid peavad olema valmis kaotama kogu oma raha

Inglise keskpanga juht Andrew Bailey lausus ajakirjanikele tehtud avalduses, et kõik krüptovaluutadesse investeerijad peavad olema valmis selleks, et nende investeeringu väärtus haihtub üleöö olematuks.

„Ma kardan, et krüptovaluutadel puudub igasugune olemuslik väärtus … see ei tähenda, et inimesed ei võiks neid kokkuleppeliselt väärtustada ja anda nendele väärtust, millel on funktsionaalne väljund, ent krüptoraha sisemine väärtus on sellegipoolest null,” kommenteeris Bailey.

„Seega olen sunnitud hoiatama kõiki inimesi – ostke krüptovaluutasid üksnes juhul, kui olete valmis kaotama kogu oma vara, mille krüptovaluutadesse paigutasite,” hoiatas Briti juhtiv keskpankur.

Bailey remargid kõlasid pärast seda, kui Inglise keskpank väljendas muret seoses viimase kuue kuu jooksul krüptovaluuta turgudel asetleidnud ekstreemsete hinnakõikumistega. Maailma kahe suurima krüptovaluuta – Bitcoini ja Ethereumi – turuväärtus on kasvanud astronoomilistesse kõrgustesse suurte investorite kasvava huvi tõttu plokiahela tehnoloogial põhinevate novaatorlike vääringute vastu.

Krüptovaluutade lipulaevade järsk tõus on kaasa toonud palavikulise müügitegevuse kogu krüptoturul. Kõige markantsem näide on siinkohal Dogecoin – naljanumbrina mõeldud krüptoraha, mis on tõusnud raketina tundmatusest maailma suuruselt neljandaks kürptorahaks, mille turuväärtust hinnatakse hetkel 70 miljardi dollari tasemele (vt lugu krüptovaluutade rollist maailma rikkuse tervikus „Kui palju on väärt kogu maailma rikkus”).

„Seega olen sunnitud hoiatama kõiki inimesi – ostke krüptovaluutasid üksnes juhul, kui olete valmis kaotama kogu oma vara, mille krüptovaluutadesse paigutasite,” hoiatas Briti juhtiv keskpankur.

Analüütikud on kimbatuses, kui üritavad lahti seletada loogikat, mille alusel Dogecoini väärtus turgudel kujuneb, olles mõjutatud peamiselt meemidest ja Elon Muski Twitteri-säutsudest. Meemipõhine krüptovaluuta on ühel hetkel tõusnud nädalaga 55%, minetades järgmisel päeval 10% oma väärtusest.

Maailma ühe suurima finantskeskuse üle kontrolli omav Inglise keskpank on juunis avaldamas järjekordset raportit, milles võetakse teravdatud tähelepanu alla krüptovaluutade temaatika.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.