fbpx
Maailmavõim & Geopoliitika

India transpordiliit keeldus Iisraeli suunduvate saadetiste käitlemisest

India Veetransporditöötajate Föderatsioon, mis ühendab 3500 töölist 11 suures India sadamas, otsustas ühehäälselt boikoteerida Iisraeli okupatsioonile relvi vedavate laevade lastide käitlemist, kuna see “aitaks anda organisatsioonidele võimaluse tappa süütuid inimesi”, vahendas väljaanne The Wire.

Pressiteates avaldas föderatsioon, et “keeldub relvalastide laadimisest või mahalaadimisest laevadel, mis tulevad Iisraelist või mis tahes muust riigist ning mis võivad vedada relvastust ja sellega seotud lasti sõja jaoks Palestiinas”.

Transpordiliit kinnitas, et ametiühingute liikmetest sadamatöötajad on alati vastu sõjale ning süütute naiste ja laste tapmisele ja mõistavad hukka Iisraeli agressiooni, mis paiskas tuhanded palestiinlased “tohututesse kannatustesse ja kaotustesse”.

Transpordiliit kinnitas, et ametiühingute liikmetest sadamatöötajad on alati vastu sõjale ning süütute naiste ja laste tapmisele ja mõistavad hukka Iisraeli agressiooni, mis paiskas tuhanded palestiinlased “tohututesse kannatustesse ja kaotustesse”.

Pressiteade avaldati pärast seda, kui Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu käskis vägedel valmistuda rünnakuks Rafah`s, kus elab üle poole kogu Gaza elanikkonnast.

Töölisliit nõudis “kohest relvarahu” ning väljendas solidaarsust rahukampaaniatega, kutsudes kõiki töötajaid ja rahutagajaid kogu maailmas üles nõudma vaba Palestiinat.

Narendra Rao, India Veetranspordi Föderatsiooni peasekretär, ütles väljaandele The Wire, et ametiühing kuulub ülemaailmsesse organisse, mis kogunes hiljuti Ateenas. Rao sõnul elati kohtumisel “aktiivselt kaasa Palestiina ametiühingu esindaja kirjeldusele sealsest täpsest olukorrast,” misjärel otsustas föderatsioon “väljendada solidaarsust Palestiinaga” ning keelduda igasuguse relvalasti käitlemisest, mis aitaks Iisraelil tappa rohkem palestiinlasi.

Samal ajal on India konglomeraadi Adani Group kontrollitav ühisettevõte India osariigi Telangana pealinnas Hyderabadis tootnud ja tarninud Iisraeli okupatsioonivägedele üle 20 lahingdrooni. Hiljuti Adani-Elbit Advanced Systems India Ltd. tarnitud droonidega identsed Hermes-droonid on laialdaselt kasutusel Iisraeli rünnakus Gazas, kus on tapetud ligi 29 000 inimest, sealhulgas rohkem kui 10 000 last. Ei Iisraeli valitsus ega New Delhi ole müüki kinnitanud, kuid Adani anonüümsed allikad ütlesid veebruari alguses väljaandele The Wire, et droonide eksport leidis tõepoolest aset.

USA-s valmistub Bideni administratsioon väidetavalt tarnima Iisraelile uusi pomme ja relvastust, et laiendada selle sõjalist võimekust, hoolimata väidetavatest “USA jätkuvatest jõupingutustest Gaza relvarahule kaasa aitamiseks”, vahendas väljaanne The Wall Street Journal.

USA-s valmistub Bideni administratsioon väidetavalt tarnima Iisraelile uusi pomme ja relvastust, et laiendada selle sõjalist võimekust, hoolimata väidetavatest “USA jätkuvatest jõupingutustest Gaza relvarahule kaasa aitamiseks”, vahendas väljaanne The Wall Street Journal.

Esitatud teabe kohaselt hõlmab kavandatav tarne umbes tuhat MK-82 pommi koos sütikute ja JDAM juhtimiskomplektidega, mis peaksid suurendama laskemoona täpsust. Selle paketi koguväärtus ulatub hinnanguliselt kümnetesse miljonitesse dollaritesse.

Ajalehes The Wall Street Journal tsiteeritud USA ametnik mainis, et ettepanek läbib praegu administratsiooni sisekontrolli ning selles võidakse enne kongressi komisjonide juhtidele heakskiitmiseks esitamist veel muudatusi teha.

Wall Street Journali ülevaates viidatakse ka hinnangule USA al-Qudsis asuva saatkonna ettepanekule, milles märgitakse, et Iisraeli valitsus taotleb “nende esemete kiiret soetamist Iisraeli kaitseks jätkuvate ja tekkivate piirkondlike ohtude eest”. Hinnangus väidetakse, et tehinguga ei kaasne “mingeid inimõigustealaseid probleeme” ning et “Iisrael rakendab tõhusaid meetmeid inimõiguste jõhkrate rikkumiste vältimiseks ning võtab neid õigusi rikkuvad julgeolekujõud vastutusele. Minevikus on Iisrael olnud läbipaistev partner USA uurimistes seoses väidetavate kaitseotstarbeliste toodete väärkasutamisega.”

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.