Ühiskond & Kultuur

Immigrantide jõugud on vallandanud Rootsis seninägematu vägivallalaine

Liberaalse režiimiga Rootsit on tabanud seninägematu jõugusõda ja tulistamiste laine, tunnistab Rootsi politseiülem Anders Thornberg olukorra tõsidust riigis.

“Rootsis on viimasel ajal toimunud enneolematult palju mõrvu ja pommiplahvatusi,” rõhutas politseikomissar Anders Thornberg pressikonverentsil. “Mitu noorukit vanuses 13-15 aastat on tapetud, samas kui kurjategija ema mõrvati omas kodus. Uppsalas tulistati surnuks noormees teel tööle,” ütles komissar. “Inimesed, kes mõrvad tellisid, on sageli leitud välismaalt,” selgitas Rootsi politseiülem välisjõukudele osutades.

Septembri keskel toimus mitu tähelepanu pälvinud tulistamist: neli Uppsalas, sh kaks surmaga lõppenut, ning kaks Stockholmis, kus tapeti 13-aastane poiss.

Rootsis relva- ja narkokaubanduse kontrolli nimel käiv jõukudevaheline sõda on kestnud juba aastaid ning varemalt rahulikule Põhjamaa riigile ei ole tänasel päeval võõras varemalt mõeldamatu vägivald, mida tekitab üha kasvav migrantide arv. 2022. aastal toimus Rootsis rekordarv tulistamisi ja mõrvu, mistõttu Rootsi tituleeriti Euroopa kõige kuritegelikumaks riigiks. Rootsi politsei andmetel registreeriti 2022. aastal riigis 90 pommiplahvatust ja 101 pommi detoneerimise katset. Konfliktid kuritegelike jõukude vahel on nõudnud paljude süütute inimeste elu, rõhutas Thornberg.

Rootsis relva- ja narkokaubanduse kontrolli nimel käiv jõukudevaheline sõda on kestnud juba aastaid ning varemalt rahulikule Põhjamaa riigile ei ole tänasel päeval võõras varemalt mõeldamatu vägivald, mida tekitab üha kasvav migrantide arv. 2022. aastal toimus Rootsis rekordarv tulistamisi ja mõrvu, mistõttu Rootsi tituleeriti Euroopa kõige kuritegelikumaks riigiks.

“Kodanikud on hirmul ja ebakindlus üha kasvab. Seetõttu oleme tõstnud terroriohu taset üleriigiliselt,” lisas Rootsi esikordnik. “Oleme vahistanud mitu inimest ja konfiskeerinud relvi, sealhulgas Uppsalas, kus olukord on eriti tõsine,” rõhutas pealinnast 70 kilomeetrit põhja pool asuva linna politseiametnik Ulf Johansson pressikonverentsil.

2022. aastal registreeriti Rootsis 391 tulistamist, millest 62 lõppesid surmaga, samas kui aasta varem tulistati surnuks 45 inimest. Kuigi Rootsit juhib konservatiivne valitsus, mis lubas ohjeldada võimsate kuritegelike klannide tegevust, on riigivõimud tänase seisuga osutunud vägivallalaine eskaleerumise peatamisel jõuetuks.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Esifoto: Jeppe Gustafsson/Shutterstock.com

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.