fbpx
Majandus & Raha

IMF avaldas maailma majanduskasvu prognoosid

Maailma Valuutafond (IMF) avaldas ülevaate maailma riikide 2022. aasta  majanduskasvust ja majanduskasvu perspektiividest 2023-24 aastate läbilõikes.  

Fondi prognooside kohaselt jätkub maailmamajanduse jõukeskme nihkumine Lääneriikidelt Aasia suunal. Lääneriikide majandussanktsioonid ei ole Rahvusvahelise Valuutafondi arvutuste ja prognooside kohaselt Vene Föderatsiooni majandust olulisel määral mõjutanud.  

IMFi arvutuste kohaselt kasvas Eurotsooni majandus 2022. aastal 3,5%, Ameerika Ühendriikides 2,0% ning Hiina Rahvavabariigis 3,0%. Vene Föderatsiooni majanduse kogutoodang jäi nii Eurotsoonist kui Ühendriikidest kaugemale maha kahanedes -2,2% võrra. 

Vaatamata sellele oli Venemaa majanduslangus ligikaudu seitse korda väiksem kui Lääne finantsinstitutsioonid sanktsioonide kehtestamise järgselt ennustasid.  

Juunis 2022 ennustas suurpankade katusorganisatsioon Rahvusvahelise Rahanduse Instituut – IIF (Institute of International Finance), et sanktsioonid põhjustavad 2022. aastal Vene Föderatsiooni majanduse kokkuvarisemise ning langemise 15 aasta tagusesse aega. Lääne suurpankade poolt domineeritud institutsiooni prognoosi kohaselt pidi Venemaa majandus langema 2022. aastal 15% ning 2023. aastal jätkama kahanemist 3% võrra.  

IMF-i hinnangul naaseb Venemaa majandus 2023. aastal tagasihoidlikule 0,3% kasvule, edastades samas 2024. aastal 2,1% kasvuga juba Eurotsooni ja Ühendriike, mille kasvuks pakub fond 2024. aastaks vastavalt 1,6% ja 1,0%.  

IMF-i hinnangul võib 2023. aastal täheldada muuhulgas ka inflatsiooninäitajate languse algust. Maailmamajanduse kasvumootoriks jäävad Aasia gigandid Hiina ja India, mille majanduskasv saab 2024. aastal ületama USA ja Eurotsooni riikide oma viie- ja kolmekordselt, kerkides vastavalt 4,5% ja 6,8% võrra Ühendriikide ja Euroopa 1% ja 1,6% vastu.  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.