Ühiskond & Kultuur

Iisraeli tervishoiuminister: delta tüvi on kaasa toonud Pfizeri vaktsiini efektiivsuse languse

Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Sebastian Scheiner

Pfizeri vaktsiini nakatumise ennetamise efektiivsus on Iisraelis delta tüve leviku tõttu langenud 64% peale, ütleb Iisraeli tervishoiuminister. Ametnikud kaaluvad lisasüstide tegemist ja taaskord uute piirangute kehtestamist.

Vaktsiini sümptomaatilise nakatumise vältimise efektiivsus langes 64% peale viimase kuu jooksul, ütles tervishoiuminister 5. juulil, märkides, et see langes kokku delta tüve kiire levikuga üle Iisraeli. Siiski ütlesid tervishoiuametnikud, et Pfizeri vaktsiin tagab tugeva kaitse raske haigestumise ja haiglaravile sattumise vastu, kinnitades, et selles osas on efektiivsus 93%.

Ehkki ministeerium ei esitanud oma teates eelmainitud numbreid, on mais avaldatud raporti kohaselt Pfizeri vaktsiini efektiivsus raske haigestumise vastu pärast teist süsti 97%. Märtsis leidsid sõltumatud Iisraeli teadlased samuti, et immuniseerimise efektiivsus mis tahes sümptomaatilise nakatumise vastu on 91,2%.

Uued andmed laekuvad koos väikese nakatumisnäitajate tõusutrendiga üle kogu Iisraeli, kus aktiivsete juhtumite arv tõusis 5. juulil 2766 peale, seda pärast 369 uut nakatumisjuhtu. Arvatakse, et delta tüvi moodustab kõigist nakatumistest enam kui 90%. 4. juuli seisuga vajas haiglaravi umbes 70 patsienti ning poolte seisund oli kriitiline, 19. juuni seisuga oli sama näitaja 21.

Delta tüve kiire levik, mis sai alguse Indiast, on ajendanud tervishoiuminister Nitzan Horowitzi tellima kahte uut meditsiinilist uuringut kolmanda vaktsiinidoosi vajalikkuse kohta, öeldes, et need pakuksid seadusandjatele hädavajalikku teavet. Peaminister Naftali Bennetti kabinett lisas, et uuringud „hindavad vaktsiini efektiivsust ning seda, kui kiiresti selle mõju aja möödudes väheneb“.

Ehkki ligikaudu 60% Iisraeli 9,3 miljonilisest populatsioonist on saanud vähemalt ühe doosi Pfizeri vaktsiini, aidates igapäevase nakatumise jaanuarikuise 10 000 pealt alla tuua, esineb siiski uusi nakatumisi ka vaktsineeritute seas. Yneti kohaselt olid enam kui pooled uutest nakatunutest vaktsineeritud, mis kinnitab veelgi enam vajadust täiendavate uuringute järele.

Lisaks toimet võimendavatele lisasüstidele kaaluvad tervishoiuametnikud ka osade piirangute taaskehtestamist, millest enamik kaotati märtsis. Muuhulgas kaalutakse ka koroonaviiruse „passisüsteemi“ mingil kujul taaselustamist, vahendab Jerusalem Post. Siseruumides maski kandmise kohustus oli kaotatud, kuid taastati juuni lõpus, kui igapäevased uute nakatumiste arvud hakkasid taas kasvama.

Riiki sisenejatele võidakse lähinädalatel kehtestada lisatestimine ning täiendavad karantiinimeetmed, ehkki tervishoiuministeerium ei ole selle osas veel otsust langetanud.

Jaga sõpradega:
Related posts
AudioÜhiskond & Kultuur

Austraalia statistikaamet: riigi sündimus langes 9 kuud pärast COVID-19 vaktsineerimise algust 72% võrra

Austraalia statistikast peegeldub, et riigi sündide arv langes 2021 aasta detsembris eelmise 6 aasta keskmisega võrrelduna 72% võrra.
Loen edasi
Ühiskond & Kultuur

Bill Gates: COVID-19 pole kuhugi kadunud – tulemas on ohtlikumad tüved

Bill Gates on asunud taas maailma hoiatama, et COVID-19 pandeemia ei ole läbi ning õige pea on tõenäoliselt saabumas “veel tapvam versioon” 2020. aastal terve planeedi lukku pannud koroonaviirusest.
Loen edasi
AudioÜhiskond & Kultuur

Koroonasulud viisid Ühendkuningriigis 60 000 last kliinilisse depressiooni

Ühendkuningriigi Kuningliku ühingu avatud teaduse ajakirjas avaldatud uurimus väidab, et koroonasulud põhjustasid Suurbritannias hinnaguliselt 60 000 lapsel kliinilise depressiooni.
Loen edasi
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga