Maailmavõim & Geopoliitika

Iisraeli rahandusminister: Gaza tuleb maa pealt pühkida

Varemgi rahvast palestiinlastevastasele vägivallale õhutanud Iisraeli rahandusminister Bezalel Smotrich nõudis aprillis taas Rafah` ja teiste Gaza piirkondade “täielikku hävitamist”. Iisrael on juba pikemat aega ähvardanud Gaza lõunapoolseima linna Rafah`, kus varjub ligi pool Gaza 2,3-st miljonist elanikust, maavägedega vallutada.

“Poolikuid meetmeid ei saa olla,” ütles rahandusminister Smotrich Iisraeli ajalehe Haaretz andmetel. “Rafah, Deir Al-Balah, Nuseirat – need kõik tuleb täielikult hävitada. ‘Sa kustutad mälestuse Amalekist taeva alt’ – sel ei ole kohta taeva all.”

Smotrich näib “Amaleki mälestuse kustutamisest” rääkides tsiteerivat juudi Toora Deuteronoomiat (Moosese 5. raamat). Amalekid olid rahvas, keda iidsetel iisraellastel oli käsk hävitada. Ka Iisraeli peaminister Netanyahu on Gaza elanikke amalekkidega võrrelnud, mille Lõuna-Aafrika Rahvusvahelises Kohtus Iisraeli “genotsiidis” süüdistades esile tõi.

Poolikuid meetmeid ei saa olla. Rafah, Deir Al-Balah, Nuseirat – need kõik tuleb täielikult hävitada.

Bezalel Smotrich, Iisraeli rahandusminister

Deir Al-Balah ja Nuseirat’i põgenikelaager asuvad Gaza sektori keskosas. Varemalt on Smotrich nõudnud ka Gaza läänekaldal asuva Huwara linna “likvideerimist”.

Iisraeli rahandusminister käsitles ka kõnelusi Palestiina rühmitusega Hamas, öeldes, et tema riik “peab läbirääkimisi kellegagi, kes ei oleks juba ammu pidanud üldse enam eksisteerima,” vahendas väljaanne Haaretz…

Iisraeli seitse kuud tagasi alanud sõjas Gaza vastu on Palestiina enklaavi tervishoiuministeeriumi andmetel hukkunud vähemalt 34 535 tsiviilisikut.

Iisraeli seitse kuud tagasi alanud sõjas Gaza vastu on Palestiina enklaavi tervishoiuministeeriumi andmetel hukkunud vähemalt 34 535 tsiviilisikut.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.