Maailmavõim & Geopoliitika

George Sorose poeg käib Valges Majas nii, nagu ise soovib

Foto: lev radin/Shutterstock.com

Miljardär George Sorose pojast on märkamatult saanud de facto Valge Maja „saadik“, kes on pärast president Joe Bideni ametisseastumist käinud seal vasakäärmuslasest miljardäri esindajana vähemalt 14 korda, näitavad ajalehe The Post andmed.

Aleksander Sorosel – omal moel edukal demokraatlikul rahaliste vahendite kokku kogujal, kellele meeldib sotsiaalmeedias uhkeldada oma tutvustega maailma liidritega – oli Valge Maja külastajate logide kohaselt 2022. aastal vähemalt tosin kohtumist Valge Maja ametnikega. Lisaks sellele pidas 37-aastane Soros 2021. aasta lõpus Valges Majas ka kaks privaatset arutelu.

Soros juuniori viimaste külastuste hulka kuulub 1. detsembri kohtumine Valge Maja toonase personaliülema Ron Klaini nõuniku Nina Srivastavaga, kes töötas Bideni presidendikampaania kallal.

Samal õhtul figureeris noorem Soros 330 isiku seas, kes osalesid presidendi ja presidendiproua Jill Bideni korraldatud uhkel õhtusöögil Valge Maja lõunaväljakul, mis oli korraldatud spetsiaalselt Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni ja tema abikaasa Brigitte’i auks.

Päev hiljem kohtus Alexander Soros, kes juhib oma isa asutatud mõjuvõimsat võrgustikku Avatud Ühiskonna Fond (Open Society Foundation), nii presidendi nõuandja Mariana Adamega kui ka USA riikliku julgeoleku nõuniku asetäitja Jonathan Fineriga.

Valge Maja ei ole soostunud kommenteerima Alexander Sorose tihedaid visiite Ühendriikide riigipea residentsi.

Soros juuniori varasemad Valge Maja kohtumised hõlmasid koosistumisi Adamega 14. oktoobril, Srivastavaga 14. septembril, Fineriga 2021. aasta 15. detsembril ning lisaks veel eelmise aasta 6. oktoobril ja 15. septembril.

Sorosel oli 6. oktoobril kohtumisi ka tollase riikliku julgeolekunõuniku assistendi Kimberly Langiga ja endise Klaini nõustaja Madeline Strasseriga 29. oktoobril 2021 ja 22. aprillil 2022.

Pole selge, mida kohtumistel arutati ning ka Valge Maja ei ole soostunud kommenteerima Alexander Sorose tihedaid visiite Ühendriikide riigipea residentsi.  

Sorose tegevuskava hõlmab endas surma ja hävingut avatud piiridele ja Lääne tsivilisatsioonile tervikuna.

mike howell, konservatiivse pärandi sihtasutus

Mike Howell, kes juhib Järelevalve projekti Konservatiivse pärandi sihtasutuses (Conservative Heritage Foundation) ütles, et noorema Sorose muretu juurdepääs Valgesse Majja on murettekitav, arvestades, et Sorose perekond on juba praeguseks “meie riigile tohutut kahju teinud”. Howell tõdes: “Sorose tegevuskava hõlmab endas surma ja hävingut avatud piiridele ja Lääne tsivilisatsioonile tervikuna.” Ta lisas: “Bideni administratsioon ja närukaeladest prokuröride liikumine võib olla [Sorose] seni kõige destruktiivsem investeering Ameerikas.”

Raamatu “The Man Behind the Curtain: Inside the Secret Network of George Soros” („Mees kardina taga: George Sorose salajase võrgustiku sisemuses“)  autori Matt Palumbo sõnul pole Sorose perekonna mõju Valge Maja poliitikale olnud kunagi nii tugev kui praegu. “Igal pool Valges Majas on tunda Sorose mõjuvõimu ja tema poeg on võtnud sisse rolli oma isa saadikuna,” ütles Palumbo The Postile.

Sorose perekonna mõju Valge Maja poliitikale pole kunagi nii tugev olnud kui praegu. Igal pool Valges Majas on tunda Sorose mõjuvõimu ja tema poeg on tnud sisse rolli oma isa saadikuna.

matt palumbo, Raamatu “The Man Behind the Curtain: Inside the Secret Network of George Soros” („Mees kardina taga: George Sorose salajase võrgustiku sisemuses“)  autor

Siin on toodud ulatuslik nimekiri Sorose kohtumistest tippametnikega Valges Majas:

• 2.12.2022: Mariana Adame, nõunik Steve Ricchetti nõustaja

• 2.12.2022: Jon Finer, riikliku julgeoleku nõuniku asetäitja

• 1.12.2022: riiklik õhtusöök, mis pühendati Prantsusmaa presidendile Emmanuel Macronile ja millest võttis osa president Biden

• 1.12.2022: Nina Srivastava, tollase personaliülema Ron Klaini nõunik

• 14.10.2022: Mariana Adame, nõunik Steve Ricchetti nõustaja (x2)

• 6.10.2022: Jon Finer, riikliku julgeoleku nõuniku asetäitja

• 6.10.2022: Kimberly Lang, riikliku julgeoleku nõuniku assistent

• 15.09.2022: Jon Finer, riikliku julgeoleku nõuniku asetäitja

• 14.09.2022: Nina Srivastava, tollase personaliülema Ron Klaini nõunik (x2)

• 22.04.2022: Madeline Strasser, tollase personaliülema Ron Klaini nõunik

• 15.12.2021: Jon Finer, riikliku julgeoleku nõuniku asetäitja

• 29.10.2021: Madeline Strasser, tollase personaliülema Ron Klaini nõunik

Pärast 2020. aasta presidendivalimisi täitus Bideni üleminekumeeskond liberaalidega, kellel olid tugevad sidemed Sorose võrgustikega. Ka Bideni valitsuskabinet oli relvastatud Sorose lojalistidega, ütles Palumbo.

Nende hulka kuulus ka Ron Klain, endine juhatuse liige Sorose rahastatud liberaalses mõttekojas, mis toetab abordiõigusi, kliimamuutuste poliitikaid ja teisi vasakpoolseid ideid ning mis kannab nime Center for American Progress Action.

George Soros püüab enamasti hoida madalamat profiili, annetades saladuskatte all raha vasakpoolsetele kandidaatidele ja suunates oma vahendeid liberaalsete eesmärkide täide viimiseks läbi Avatud Ühiskonna sihtasutuse ja sellega seotud mittetulundusühingute võrgustiku, mis on nende kodulehe põhjal jaganud juba alates 1984. aastast üle 32 miljardi dollari subsiidiume üle kogu maailma.  

Ungaris sündinud 92-aastane Soros seenior sattus hiljuti konservatiivide kriitikatulva alla, kes seostavad Sorost endise presidendi Donald Trumpi vastu suunatud juriidilise rünnakuga.  

Konservatiivid viitavad sellele, et vanem Soros annetas juba 2021. aastal miljon dollarit vasakpoolsele poliitilisele tegevuskomiteele nimega Color of Change, mis toetas Alvin Braggi, Manhattani ringkonnaprokuröri, kes kutsus kokku vandekohtu, mis esitas ekspresident Donald Trumpile kriminaalsüüdistused väidetava vaikimisraha maksmise tõttu.

Soros, kelle toetused Color of Change’ile olid osa suurematest jõupingutustest rahastada Ameerika kriminaalõiguse revolutsiooni, mille eesmärgiks on kautsjoni kaotamine ja politsei rahastuse vähendamine, on eitanud Braggi kampaania otsest toetamist ja kurjategijatesse leebelt suhtuva ringkonnaprokuröri mahitamist.

Aleksander Sorose tegevust on märksa lihtsam jälgida kui tema varjudesse hoiduva isa oma. Noorem Soros on alates 2010. aastast annetanud vasakpoolsetele poliitilistele tegevuskomiteedele üle 11 miljoni dollari – sealhulgas 2018. aastal 2 miljonit dollarit senati koalitsioonikomiteele, kus demokraatide fraktsioonijuhil Chuck Schumeril (D-NY) on suur võim.

Noorem Soros on alates 2010. aastast annetanud vasakpoolsetele poliitilistele tegevuskomiteedele üle 11 miljoni dollari

Soros juuniori Instagrami lehel on näha, et ta on külastanud Schumerit juba alates 2018. aastast vähemalt üheksa korda ning poseerinud ka endise esindajatekoja spiikri Nancy Pelosiga (D-Calif.) kokku kaheksa korda.

Alexander Sorose Instagrami kontol on esile toodud fotod koos isaga, samuti ka koos endise presidendi Barack Obama, asepresidendi Kamala Harrise ja teiste prominentsete demokraatidega.

14 Valge Maja kohtumist veidi enam kui aasta jooksul viitab sellele, et nooremal Sorosel on Bideni valitsusele “suur poliitiline mõju”. Soros juuniorist veel hõlpsamini pääseb Valge Maja jutule vaid mõni väljavalitu nagu näiteks Ameerika Õpetajate Föderatsiooni president Randi Weingarten, ütles Tom Fitton, konservatiivse õigusjärelevalve rühmituse Judicial Watch juht.

George Soros propageerib agressiivset keskkonnaagendat, riigipiiride avamise algatusi ja muid talle südamelähedasi vasakäärmuslikke eesmärke.

tom fitton, Judicial Watch`i juht

George Soros propageerib “agressiivset keskkonnaagendat”, riigipiiride avamise algatusi ja muid talle südamelähedasi vasakäärmuslikke eesmärke, lisas Fitton. „Ärge laske end eksitada Alexi nimest külastajate logis; tegu on siiski üksnes George Sorose esindajaga, kellega soovitakse Valges Majas kohtuda… Ohjad on ikka veel vanamehe käes, see on tema raha ja tema sihtasutused,” kinnitas Fitton.

Kuid just Alexander on Sorose viiest lapsest kõige sobivam oma pere mitme miljardi dollari suurust poliitilist ja “filantroopset” võrgustikku juhtima, ütles konservatiivse mõttekoja Capital Research Center president Scott Walter.

“Nagu ta isagi, püüab Alexander olla meeltmööda Valgele Majale ja kongressi liidritele, kes on vastutasuks valmis tegutsema Sorose perekonna huvides sellistes küsimustes nagu kuritegevus, immigratsioon, valimispoliitika ja palju muud.  Sorosed on varmad ära kasutama igasugust annetamist: raha andmist erakondadele, sõltumatutele survegruppidele ja niinimetatud heategevusorganisatsioonidele,” rääkis Walter ajalehele Washington Examiner. “Pole ime, et nende sihtasutuste, poliitliste doonorrühmade ja lobitöökodade endisi töötajaid ja toetuste saajaid leidub kogu Bideni administratsioonis ning seda välisministeeriumist sisepoliitika nõukoguni välja.”

Sorose pressiesindaja on keeldunud antud teemadel kommentaaride andmisest.

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.