Maailmavõim & Geopoliitika

Gaza tervishoiuministeeriumi andmetel on Iisraeli rünnakutes surnud üle 7000 tsiviilisiku

CNN vahendab, et Gaza tervishoiuministeeriumi andmetel on viimastel nädalatel Iisraeli pommituskampaanias tapetud üle 7000 Palestiina tsiviilelaniku, kellest 2913 on lapsed.


Hamasi poolt valitsetud Gaza territooriumi tervishoiuministeerium loetles kokku kõik palestiinlastest hukkunud ajavahemikus 7. oktoober – 26. oktoober, asetades süü 7028 surnu eest Iisraeli relvajõududele.
Tervishoiuministeeriumi hinnangul saab lõplik tapetute arv olema oluliselt suurem kui dokumenteeritud 7028 inimest, kellest 6747 isik oli raporti avaldamise hetkeks juba tuvastatud.

Võttes arvesse Gaza tervishoiuministeeriumi raportis veel kajastamata hukkunute arvu, on Iisraeli rünnakutes pisut enam kui kahe nädalaga tapetud rohkem tsiviilisikuid kui Vene-Ukraina sõjas ligi kahe aasta jooksul. Iisraeli relvajõudude poolt mõne nädalaga tapetud laste arv ületab Vene-Ukraina sõjas tapetud laste arvu aga ligi kuuekordselt (ÜRO andmetel oli 8. oktoobri seisuga Vene-Ukraina sõjas hukkund 9806 tsiiviilelanikku, nendest 560 lapsed).

Võttes arvesse Gaza tervishoiuministeeriumi raportis veel kajastamata hukkunute arvu, on Iisraeli rünnakutes pisut enam kui kahe nädalaga tapetud rohkem tsiviilisikuid kui Vene-Ukraina sõjas ligi kahe aasta jooksul. Iisraeli relvajõudude poolt mõne nädalaga tapetud laste arv ületab Vene-Ukraina sõjas tapetud laste arvu aga ligi kuuekordselt.Lääne massimeedia ja riigijuhid pole tänini Iisraeli relvajõudude tegevuse suhtes näidanud üles vähimatki moraalse nördimuse märki, mis oleks võrreldav Vene-Ukraina sõja suhtes väljendatuga. Antud asjaolul saavad olema pikale ulatuvad tagajärjed Lääneriikide suhetel ülejäänud maailmaga, eeskätt aga islamiriikidega.

USA president Joe Biden kommenteeris pressikonverentsil, et ta ei usu Gaza tervishoiuministeeriumi andmeid. Valge maja pressiesindaja John Kirby nimetas Gaza tervishoiuministeeriumi Hamasi käepikenduseks, kuigi olles küsitluse käigus nurka surutud, oli ka Kirby sunnitud tunnistama tuhandete palestiinlaste surma tõsiasja.

Palestiina valitsusjuht Mohammad Shtayyeh ültes kommentaaris Araabia telekanalile AlJazeera, et “On riigijuhte, kellel ei ole mingisugust soovi vaadata reaalsusele näkku ning kes esitavad üksnes Iisraeli seisukohti, ignoreerides palestiinlaste läbielamisi.”

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni eriolukordade programmi juht Michael Ryan ütles, et kuigi tsiteeritud andmed konfliktis hukkunute kohta ei pruugi olla perfektselt ajakohased ja täpsed, peegeldavad need siiski korrektselt hukkunute ja kannatanute suurusjärku.

Allikad on siin ja siin.

Esifoto: Anas-Mohammed/Shutterstock.com

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.