fbpx
AudioMaailmavõim & Geopoliitika

Gaza piirkonnas nälgib üle 570 000 inimese

AUDIOLUGU kuulatav lehekülje lõpus

Detsembri lõpus avaldatud ÜRO ja teiste abiorganisatsioonide andmetele tuginev raport paljastab, et üle 570 000 palestiinlase kannatavad Gaza piirkonnas Iisraeli rünnaku tõttu nälga.

Raporti koostanud Integreeritud Toiduturvalisuse Taseme Klassifikaatori (Integrated Food Security Phase Classification, IPC) sõnul on Iisraeli Gazas toime pandud rünnakud “põhjustanud kogu piirkonnas katastroofilisel tasemel akuutse toidupuuduse”.

Populatsiooni näljataset mõõtva hindamisskaala järgi kogeb kogu Gaza elanikkond tänaseks vähemalt 3. taseme nälga, mis tähendab ebatavalist alatoitumust ning neljandik Gaza sektori elanikkonnast elab juba 5. tasemel ehk katastroofilise nälja tingimustes.

Populatsiooni näljataset mõõtva hindamisskaala järgi kogeb kogu Gaza elanikkond tänaseks vähemalt 3. taseme nälga, mis tähendab ebatavalist alatoitumust ning neljandik Gaza sektori elanikkonnast elab juba 5. tasemel ehk katastroofilise nälja tingimustes.

Rahvusvaheline inimõiguste organisatsioon Human Rights Watch süüdistas Iisraeli, et see kasutab nälga Gaza tsiviilelanikkonnavastase relvana, mis on rahvusvahelise õiguse alusel kvalifitseeritav sõjakuriteona. Rahvusvahelise inimõiguste seirekeskuse sõnul “blokeerisid Iisraeli väed sihilikult vee, toidu ja kütuse tarnimist, takistasid humanitaarabi osutamist, hävitasid põllumaid ning jätsid tsiviilelanikkonna ilma nende ellujäämiseks vajalikest kriitilistest vahenditest.”

Iisraeli pealetungi alguses pärast Hamasi rünnakut Lõuna-Iisraelis 7. oktoobril kuulutas Iisraeli kaitseminister Yoav Gallant välja “täieliku piiramisrõnga” niigi blokeeritud sisealale ning teatas, et Iisrael võitleb “inimloomade vastu” Gazas – piirkonnas, kus elab üle miljoni lapse.

Iisraeli poolt USA toetusel teostatud rünnakutes on tänase seisuga tapetud üle 20 000 palestiinlase, sh üle 8000 lapse. Sõja jätkudes on paratamatu piiramisest põhjustatud nälga ja haigustesse surevate ohvrite hulga jätkuv kasv.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Esifoto: Anas-Mohammed/Shutterstock.com

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.