Ühiskond & Kultuur

Filipiinide president: vaktsiinidesse skeptiliselt suhtuvaid inimesi tuleks süstida magamise ajal

Foto: MDV Edwards / Shutterstock.com

Filipiinide president Rodrigo Duterte on vihjanud, et inimesi, kes kõhklevad, kas lasta end COVID-19 vastu pookida, tuleks süstida magamise ajal.

„Ma tean, et paljud inimesed ei taha ikka veel lasta [end vaktsineerida],” ütles Duterte 12. oktoobril valitsuse PTV kanalil avaldatud pöördumises.

„See ongi probleem – inimesed, kes ei taha lasta end vaktsineerida.” „Lähme siis [nende kodudesse] ja süstime neid magamise ajal. Jutul lõpp,” pakkus president välja, lubades olla sel „teekonnal juhiks”. Samal ajal rõhutas Duterte, et lisaks immuniseerimisele on oluline ka maske kanda ning teistega distantsi hoida, sest ainult need meetmed suudavad aidata viiruse levikut riigis piirata.

See ongi probleem – inimesed, kes ei taha lasta end vaktsineerida. Lähme siis [nende kodudesse] ja süstime neid magamise ajal. Jutul lõpp.

Duterte, Filipiinide president

Filipiinid on ära kasutanud peaaegu 50 miljonit doosi erinevaid COVID-19 vaktsiine. Enam kui 23 miljonit inimest selles riigis on täielikult vaktsineeritud. Võimud loodavad aasta lõpuks vaktsineerida kuni 70 miljonit inimest.

Filipiinide president on varasemalt teatanud soovist anda välja seadus, mis võimaldaks karantiini nõude rikkujaid vangi panna. Lisaks on ta väitnud, et vangistus võib oodata ka suurtel rahvakogunemistel osalejaid. Juuni alguses ütles Duterte, et inimesed, kes on teadlikud sellest, et nad on koroonaviirusesse nakatunud, kuid eiravad sellest hoolimata reegleid ning nakatavad teisi ja põhjustavad teiste surma, võivad saada tapmissüüdistuse. Lisaks kutsus president üles vaktsineerimata kodanikke koju jääma ning eitas nende õigust vaktsiini valida, rõhutades, et kõik kohalike võimude poolt heaks kiidetud vaktsiinid on efektiivsed.

Filipiinide president on varasemalt teatanud soovist anda välja seadus, mis võimaldaks karantiini nõude rikkujaid vangi panna.

110 miljoni elanikuga Filipiinide esimene koroonaviirusesse nakatunu registreeriti 2020. aasta 30. jaanuaril. Tänaseks on nakatumisjuhtude arv riigis ületanud 2,67 miljonit, millest enam kui 2,53 miljonit on paranenud ning surnud on 39 600 inimest.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.