Ühiskond & Kultuur

Facebooki vilepuhuja vallandati pärast sotsiaalmeediahiiu vaktsineerimisinnuka poliitika avalikustamist

Facebooki vilepuhuja Morgan Kahmann, kelle töösuhe peatati pärast seda, kui ta avalikustas ettevõtte sisedokumendid „vaktsiini kõhkluse“ tsenseerimise kampaania kohta, vallandati ametlikult tehnohiiu poolt.

FoxNews vahendab, kuidas internetis jagatud videost on näha Project Veritase asutaja James O’Keefe liitumine Kahmanni ja tema tööandja vahelise veebikohtumisega, kus viimane oli Kahmanni teavitanud, et ettevõte lõpetab temaga viivitamatult töösuhte.

“Ma pean Teilt küsima, miks Te tegutsete Morgani vastu nende dokumentide avalikustamise pärast?” küsis O’Keefe.

“See on privaatne vestlus ettevõtte ja meie töötaja vahel ning me lõpetame selle kohtumise,” vastas ettevõtte esindaja enne virtuaalse kohtumise lõpetamist.

Kahmann käivitas pärast seda GiveSendGo kampaania, mis on kogunud üle 300 000 USA dollari.

24. mail 2021 avalikustas Project Veritas sisedokumendid Facebooki „vaktsiini alaste kõhkluste kommentaaride vaigistamise“ kohta, mis näitavad, et Facebooki „eesmärk“ on „drastiliselt vähendada kasutajate kokkupuudet vaktsiinides kõhklejatega“.

Teine lekitatud dokument käsitles „Piiripealse Vaktsiini Raamistikku“ (ingl k Borderline Vaccine Framework), mis keskendus sellele, kuidas sellist sisu klassifitseerida koos teise „eesmärgiga“, milleks on „tuvastada ja hierarhiasse asetada kategooriad, kus sisurikkumist toime ei panda, kuid võiks teatud kontekstides tõrjuda inimesi vaktsineerimast, seeläbi toetades vaktsiinides kahtlemist või nendest keeldumist,“ lisaks „me oleme need hierarhiasse asetanud potentsiaalse kahju ulatuse alusel ning lähtuvalt sellest, kui palju lisateavet on vaja selleks, et kahju hinnata.“

24. mail 2021 avalikustas Project Veritas sisedokumendid Facebooki „vaktsiini alaste kõhkluste kommentaaride vaigistamise“ kohta, mis näitavad, et Facebooki „eesmärk“ on „drastiliselt vähendada kasutajate kokkupuudet vaktsiinides kõhklejatega“.

Andmekeskuse tehnik Kahmann, kes esialgu otsustas jääda anonüümseks, kuid avalikustas oma isiku pärast töösuhte peatamist, ütles intervjuus O’Keefe’ile, et Facebooki tegevuse tulem ning laiemad tagajärjed, juhul kui selliselt käituvad ka teised tehnohiiud, on „palju hullemad kui ükskõik, mis võib juhtuda minuga töökohalt vallandamise tõttu.“

Vastusena avalikustatud dokumentidele ütles Facebook Project Veritasele: „Me teavitasime ennetavalt sellest poliitikast oma ettevõte blogis ning uuendasime ka oma abikeskust vastava teabega.“

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.