AudioMaailmavõim & Geopoliitika

Endine Prantsusmaa luureülem: kõik multikultuursed ühiskonnad on hukule määratud

Audio leiad artikli lõpust

Endine Prantsusmaa luureülem Pierre Brochand hoiatas, et juhul kui Prantsusmaa ja Euroopa ei muuda radikaalselt oma immigratsioonipoliitikat, ootab kontinenti ees kodusõda, kuna “kõik multikultuursed ühiskonnad hävinevad paratamatult”.

Aastatel 2002-2008 Prantsuse luureteenistuse DGSE juhina töötanud Brochand tegi vastava avalduse intervjuus Prantsusmaa juhtivale ajalehele Le Figaro. Brochandi hinnangul “rebenevad kõik multikultuursed ühiskonnad sisemiselt protsessis, mille käigus enesega rahulolev passiivne enamus jääb kaotajaks pooleks võidukalt vägivaldse vähemuse surve all”.

Massimmigratsiooni negatiivset mõju Prantsuse ühiskonnale ei ole võimalik enam vaiba alla pühkida, kuna “tänaseks on muutunud võimatuks varjata prantslaste eest reaalsust, mis nüüdseks on ilmselgeks saanud… selle tulemusena on tekkinud ühiskonnas grupp inimesi, kes on saanud olukorra tõsidusest teadlikuks”.

Enne president Macroni taas ametisse valimist toimunud intervjuus nentis Brochand, et juhul kui Macron ei muuda oma teisel ametiajal radikaalselt Prantsusmaa immigratsioonipoliitikat, ootab riiki ees kodusõda.  

“Kuigi põlisprantslaste juurtetuks muutmine ei ole ainus probleem, mis riiki ohustab, on ometi tegemist ainsa faktoriga, mis reaalselt ohustab tsiviilrahu püsima jäämist, kuna väljastpoolt Euroopat sisse tunginud moslemi popultasioon on kasvanud üles kolonialismi pärandi eest kätte maksmise vaimus,” nentis Brochand.

Enne president Macroni taas ametisse valimist toimunud intervjuus nentis Brochand, et juhul kui Macron ei muuda oma teisel ametiajal radikaalselt Prantsusmaa immigratsioonipoliitikat, ootab riiki ees kodusõda.

Lisakas immigrantide kõrgele arvule tõi Brochand esile ka tõsiasja, et moslemi populatsiooni sündivus ületab oluliselt põlisprantslaste oma, mis on eriti ohtlik olukorras, kus noortel moslemitel on Prantsusmaa ühiskonnaga veel vähem kokkupuudet kui nende esivanematel.

Brochandi hinnangul on probleemi ainsaks lahenduseks moslemitest immigrantide repatrieerimine lähteriikidesse. 

“Kogu minu elu jooksul kogutud teadmised panevad mind ennustama väga tumedat tulevikku meie lastele ja lastelastele. Parimal juhul peavad nad leppima oma elukvaliteedi ränga langusega, halvimal juhul aga ühiskondliku kokkuvarisemisega – kõige tõenäolisemalt aga kombinatsiooniga mõlemast,” prognoosis Brochand.

Kuula artiklit

Allikas

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.