fbpx
Maailmavõim & Geopoliitika

Enamus maailma rahvast elab selle ringi sees 

2013. aastal juhtis Texase õpetaja Ken Myers tähelepanu asjaolule, et üle poole maailma populatsioonist elab geograafilises piirkonnas, mida on võimalik piiritleda allpool kujutatud maailmakaardile joonistatud ringiga. Piirkond sai seejärel nimeks Valeriepierise ring vastavalt Myersi Redditi sotsiaalmeedia profiili konto nimele.  

2022. aastal, 9 aastat pärast Myersi tehtud tähelepanekut vastab tõdemus maailma elanikkonna enamuse paiknemisest Valeriepierise ringis endiselt tõele. Maailma umbes 8 miljardist elanikust 4,3 miljardit ehk 53% elavad regioonis, mis moodustab territoriaalselt vaid pisut üle kümnendiku planeedi maapinnast.  

Allikas

Adrian Bachmanni kommentaar:  

Ülaltoodud kaardiga võiks kõrvutada veel maailmakaarti, millele on markeeritud maailma riikide keskmine IQ tase, siseriiklik kogutoodang ning siseriikliku kogutoodangu kasvukõver viimastel aastakümnetel. Võttes arvesse, et üle poole planeedi elanikkonnast, kes “Valeriepierise ringi” moodustavas regioonis elavad, on juhtumisi suures osas ka planeedi kõige kõrgema keskmise IQ tasemega indiviidid, kelleni tööstus- ja infotehnoloogiline revolutsioon jõudis kohale vastavalt paarsada ning paarkümmend aastat pärast Lääneriike, ei ole eriliselt üllatav, et sõdade, looduslike kataklüsmide ning ökoloogilise katastroofi stsenaariumeid välja arvates saab inimkonna jõukaim regioon järgnevatel sajanditel olema tõenäoliselt ring maailmakaardil, mis kattub üsna kontsentriliselt Texase õpetaja poolt visandatule.  

Adrian Bachmann on Makroskoobi temaatilise kontsepti väljatöötaja ja portaali peatoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Seejärel 4 aastat peaanalüütikuna investeerimiskulla valdkonnas. Tema missiooniks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistetavaks tegemine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kes soovib aidata Adrianil seda kutsumust jätkata, saab seda teha läbi annetuse pangaülekandega järgmistel rekvisiitidel:

MAKSE SAAJA: Adrian Bachmann

KONTO NUMBER: EE271010011832141226

SELGITUS: Annetus

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.