Ühiskond & Kultuur

Elon Musk: Unustage ülerahvastuse teooriad – planeeti ootab ees rahvastiku kokku kuivamine

Foto: NASA/Aubrey Gemignani

Maailma rikkaim mees, leidur Elon Musk hoiatab, et ülemaailmselt langevad sündimuse näitajad tähendavad, et inimkond ei seisa tulevikus silmitsi mitte planeedi ülerahvastuse, vaid demograafilise kokkuvarisemise probleemiga. 

“Enamus inimesi maailmas lähtuvad endiselt valearusaamast, et me seisame silmitsi ülerahvastatuse hädadega.”

Muski hinnangul on negatiivsele tasemele langevad sündimuse näitajad inimkonna suurimaks ohuks. Kultusliku järgijaskonnaga leidurist miljardär süüdistab ise-tituleeritud eksperte inimeste eksitamises õudusjuttudega ökoloogilisest kollapsist seoses liigse rahvastikuga, mis ammendab planeedi ressursid.

Muski hinnangul on ülerahvastuse müüdi taga ökofanaatikud, kes ignoreerivad fakte, mis kõnelevad tänaseks sootuks vastupidist keelt.

“Maailma ülerahvastus on fiktsioon – tegelikkuses suudaks planeet toetada mitu korda suuremat rahvastiku taset, kuid me oleme hoopiski tunnistajaiks ülemaailmselt katastroofiliselt langevale viljakusele,” tõdes Musk.

Viidates kiirelt vananeva ja hääbuva populatsiooniga Jaapani näitele, oleks Muski hinnangul vaja kõik ÜRO apokalüptilised ülerahvastatuse prognoosid kõrvale heita. 

Muski hinnangul on ülerahvastuse müüdi taga ökofanaatikud, kes ignoreerivad fakte, mis kõnelevad tänaseks sootuks vastupidist keelt.

Tesla omaniku hinnagut jagab ka Washingtoni Ülikooli rahvatervise statistika ja analüüsi instituut. Ülikooli teadlaste hinnangul on käivitunud ülemaailmne elanikkonna kahanemine, mille tagajärjed saavad olema seninägematud ning mille koguefektiks ei ole inimkond ligilähedaseltki valmis.

Allikas

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.