Maailmavõim & Geopoliitika

Elon Musk: Enamus inimesi on III maailmasõja ohu suhtes täiesti ignorantsed 

Foto: Dan Taylor/Heisenberg Media/Wikimedia Commons

Maailma rikkaimate inimeste hulka kuuluv leidur Elon Musk hoiatas juba mitmendat korda inimkonda III maailmasõja puhkemise ohu eest.  

Muski kommentaar avaldati Twitteri säutsus vastusena Luke Rudowski kommentaarile, kes märkis lakooniliselt, “kas võiksime äkki selle III maailmasõja ära jätta,” millele Musk vastas, et “enamus inimesi on ohu suhtes täiesti ignorantsed.”  

Kuigi Musk pakub oma Starlinki kommunikatsioonisatelliitide võrgu kaudu kriitiilise tähtsusega sidet Ukraina üksustele lahinguväljal, on miljardär sattunud sõja jätkamise pooldajate kriitikatulva alla seoses mehe üleskutsetega kiiresti rahu sõlmida.  

Alles hiljuti süüdistas Ukraina presidendi nõunik Mihhali Podoliak Muski selles, et viimane takistavat oma Twitteri platvormis “Ukraina-meelsete kontode sõnumite levikut”, aidates kaasa Vene propaganda levikule. Podoliak ei esitanud oma väite toetamiseks ühtegi fakti.  

Musk on korduvalt väitnud, et Ukraina sõja pidev eskaleerimine asetab kogu inimkonna ohtu. Leiduri vähemusse jääv üleskutse on toetatud USA endise presidendi Donald Trumpi poolt, kes väitis alles hiljuti, et “kui ma oleksin president, suudaksin ma sellele kohutavale ja kiirelt laienevale sõjale panna kiirete läbirääkimiste abil punkti 24 tunniga.”  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.