AudioÜhiskond & Kultuur

ELi bürokraat manitseb Twitterit liigse sõnavabaduse lubamise eest 

Kõrge Euroopa Liidu tehnokraat ähvardas Twitteri uut omanikku, leidur Elon Muski sanktsioonidega, kui viimane lubab ka tulevikus sotsiaalmeedia platvormil vaba eneseväljenduse vohamist. Bürokraadi sõnul ei ole Musk sõnavabaduse kehtestamisel “käitunud kombekal viisil.” 

Manitsus tehti Davosis hiljuti aset leidnud Maailma Majandusfoorumi globalistidest tehnokraatide ja miljardäride kogunemisel ning nende autoriks oli Euroopa Liidu komisjoni “Väärtuste ja läbipaistvuse” asepresident Vera Jourova.  

“Metsiku Lääne ajad on (internetimeedias) läbi saanud,” nentis Jourova väljaandele Euronews. “Me kavatseme kehtestada peagi digitaalteenuste määruse, mis saab rakendatud seadusandluse tasemel.”  

“Pärast seda kui härra Musk võttis Twitteri enda omandusse, koos vaba eneseväljendust absolutiseeriva poliitikaga, kavatseme ka meie sõnavabadust kaitsta, kuid me ei kavatse lubada internetis illegaalset sisuloomet… meie reeglid on selged – kes meie reeglitega ei nõustu, saavad karistatud,” hoiatas Jourova.  

“Pärast seda kui härra Musk võttis Twitteri enda omandusse, koos vaba eneseväljendust absolutiseeriva poliitikaga, kavatseme ka meie sõnavabadust kaitsta, kuid me ei kavatse lubada internetis illegaalset sisuloomet… meie reeglid on selged – kes meie reeglitega ei nõustu, saavad karistatud,” hoiatas Jourova.  

Eurokraadi sõnavõtt on segadust tekitav, kuna “illegaalne sisu” on Twitteris alati keelatud olnud ning manitsuse all on ilmselgelt mõeldud poliitiliselt ebasobivate arvamuste väljendamist.  

Jourova sõnavõtud Davoses aset leidnud Maailma Majandusfoorumi kogunemisel olid märkimisväärsed seoses eurokraadi väitega, et Ameerika Ühendriikides kehtestatakse peagi samasugused “vihakõne” seadused nagu Euroopas, mis tähendaks sisuliselt Ühendriikide konstitutsiooni esimese paranduse poolt garanteeritud sõnavabaduse kustutamist.  

Üleskutsed “vihakõne ja valeinformatsiooni” keelamiseks olid käesoleva aasta Maailma Majandusfoorumi põhiteemade hulgas, kuna viimati nimetatud rubriik hõlmab endas praktiliselt kõiki seisukohti, argumente, arvamusi ja fakte, mis Maailma Majandusfoorumil kehtestatud globalistliku agendaga ei harmoneeru.  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.