Ühiskond & Kultuur

Ei toimi? Maailma kõige enam vaktsineeritud riik Seišellid paneb ühiskonna taas lukku

Seišellid on 2021. aasta mai alguse seisuga riik, mis on vaktsineerinud kõige suurema osa oma elanikkonnast COVID-19 vastu. Vaatamata enam kui 60% elanike mitmekordsele vaktsineerimisele, sulgeb riik uuesti ühiskonna.

Vastu võetud meetmed hõlmavad endas erinevate leibkondade omavahelise suhtluse keeldu ning baaride varajast sulgemist. Seda vaatamata tõsiasjale, et praeguseks on juba üle 60% riigi elanikest koroonaviiruse vastu mitte ühe, vaid mitme vaktsiinidoosiga poogitud.

Rekordiline vaktsineerimiskampaania on teinud Seišellidest maailma suurima vaktsineeritute osakaaluga riigi maailmas. Vaatamata sellele on valitsus otsustanud jätkata ühiskonna sulgemise meetmetega, mis hõlmavad endas muuhulgas regulaarse kooliõppe ja spordiürituste peatamist. Viimati kohaldati analoogseid meetmeid 2020 lõpus.

Seišellide tervishoiuminister Peggy Viedot lausus pressikonverentsil, et vaatamata erakordsetele pingutustele, mis valitsus on teinud COVID-19 leviku pidurdamiseks, on meie riik kriitilises seisukorras pärast arvukate uute koroonajuhtumite registreerimist möödunud nädalal.

India ookeanis asuvatest saarekestest moodustuv riik on koduks 98 000 inimesele, kes sõltuvad välisvaluuta teenimisel praktiliselt täielikult turismist. Selle nimel, et Seišellide peamine majandusharu võimalikult kiiresti taaskäivituks, algatas valitsus juba jaanuaris vaktsineerimise kampaania, kasutades selleks esmalt Araabia Ühendemiraatidelt saadud Hiina vaktsiine, millele lisandusid hiljem ka Lääne vaktsiinitootjate preparaadid.

12. aprilli seisuga oli 59% saareriigi elanikest vaktsineeritud kas Sinopharmi või Astra Zeneca vaktsiini (Indias toodetud) klooniga. Tänase seisuga on Seišellidest saanud maailmas suurima täisdoosiga vaktsineeritud elanike osakaaluga riik Iisraeli ees (vastavalt 62,2% ning 55,9%).

Valitsusametnikud ei pakkunud avalikkusele sisulisi seletusi, mis oleks selgitanud vaktsineerimisjärgsete koroonajuhtumite plahvatuslikku kasvu, spekuleerides vaid umbmääraselt ohutusmeetmete vähenenud järgimise üle.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.