Maailmavõim & Geopoliitika

Donald Trump lubab Ukraina sõja 24 tunniga lõpetada

Foto: Gage Skidmore/Wikimedia Commons

Hiljuti Fox Newsile antud intervjuus sõnas USA ekspresident Donald Trump, et juhul kui ta valitaks taas Ühendriikide riigipeaks, suudaks ta Vene-Ukraina sõja lõpetada 24 tunni jooksul.  

Trump tegi markantse avalduse vahetult pärast oma 2024. aasta presidendivalimiste kampaania käivitamist, kõneldes rahvahulgale Texase osariigis Wacos korraldatud miitingul. “Minu lubadus teile on, et ma hoian ära III maailmasõja, mille suunas me hetkel liigume.” Esinedes Ühendriikide ühes vaadatuimas vestlussaates, lausus Trump saatejuht Sean Hannity’le: “Juhul kui (Ukraina sõda) ei ole selleks ajaks veel lahendust leidnud, suudaksin ma selle lõpetada 24 tunni jooksul telefonikõnedega Putinile ja Zelenskile.”  

Trump jättis ebamääraseks, mis meetodiga ta sõja koheselt lõpetaks, selgitades, et “läbirääkimised oleksid põhimõtteliselt lihtsad, kuid ma ei saa teile avaldada meetodit, mida ma käiku laseksin, kuna sellisel juhul ei saaks ma seda enam kasutada… Ent olen kindel, et suudaksin selle konflikti lõpetada ühe päevaga… Kuid see kõik võiks aset leida alles pooleteise aasta pärast ning ma ei suuda ette kujutada, et enne seda ei toimu mingisugust murrangulist arengut.”  

Kui Trumpi käest küsiti, kuidas ta hindab sõja senist käiku, siis resümeeris ta lühidalt: “Sellele sõjale peab koheselt lõpu tegema, kuna hetkel Ukraina lihtsalt pilbastatakse.”  

Sellele sõjale peab koheselt lõpu tegema, kuna hetkel Ukraina lihtsalt pilbastatakse.  

donald trump

Viimasel ajal on nii Ukraina kui Lääne ametnikud tunnistanud Ukraina suuri kaotusi, aga ka Ukraina armee laskemoona defitsiiti, mistõttu Kiiev ei suuda lahinguväljal vastata venelastele, kelle kasutuses on nii suuremad mürsuvarud kui ka robustsem logistika.  

Trump väitis, et saab Putiniga hästi läbi ning on võimeline Vene presidendiga otsekoheselt rääkima, mis annab talle läbirääkimistel Bideni administratsiooniga võrreldes eelise. Trumpi selja taga on kasvava hulga Ameerika konservatiivse elanikkonna poliitiline tahe, kuna üha suurem hulk vabariiklasi soovib arvamusküsitluste kohaselt USA distantseerumist Ukraina sõjast.  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.