fbpx
Ühiskond & Kultuur

Chicago võib sundvaktsineerimise tõttu kaotada pooled politseinikest

Chicago politseinike ametiühingu esimees kutsus 12. oktoobril ametiühingu liikmeid üles seisma vastu linna poolt kehtestatud ning 15. oktoobril jõustunud COVID-19 vastase vaktsineerimise kohustusele.

„Ärge sisestage portaali andmeid,” ütles Chicago ametiühingu president John Catanzara YouTube’i postitatud videos. „Ma olen oma seisukohta vaktsiinide osas selgelt väljendanud, aga ma ei usu, ei linnavalitsusel on pädevust kedagi selleks kohustada, veel vähem saada selline ligipääs inimeste terviseandmetele.”

Catanzara sõnul valmistub politseinike ametiühing linna vastu kohtusse minema, kui linnapea Lori Lightfooti administratsioon peaks püüdma jõustada vaktsineerimise kohustust, mis nägi ette, et linna palgal olevad inimesed pidid 15. oktoobriks kinnitama oma vaktsineerituse staatust või jääma kohustuslikus korras „ilma palgata” staatusesse.

„Võib julgelt eeldada, et Chicago linn kaotab selle tagajärjel 50% või enam oma korrakaitsjatest,” ütles Catanzara.

Väljaanne The Epoch Times võttis Lightfooti kabinetiga kommentaaride saamiseks ühendust.

„Ma võin kinnitada, et „ilma palgata” staatuse periood ei kesta kauem kui 30 päeva,” ütles Catanzara 12. oktoobril. „Neil ei ole võimalik politseijaoskondi 50% või vähema tööjõu abil kauem kui seitse päeva töös hoida, ilma et asjad kontrolli alt väljuks.”

„Ilmselgelt ei ole see tööalane tegevus,” lisas ta, „ega ka kutse streikida.”

Chicago linn kaotab selle tagajärjel 50% või enam oma korrakaitsjatest. Neil ei ole võimalik politseijaoskondi 50% või vähema tööjõu abil kauem kui seitse päeva töös hoida, ilma et asjad kontrolli alt väljuks.

Catanzara

Politseinike ametiühingu juht soovitas liikmetel taotleda erandkorras vabastust COVID-19 vastasest vaktsineerimisest, kuid mitte mingil juhul oma andmeid linna vaktsiiniportaali sisestada.

13. oktoobril toimunud pressikonverentsil Catanzara videole vastates süüdistas Lightfoot teda valeinformatsiooni levitamises, heites enamiku tema väidetest kõrvale „ebaõigete või ilmselgete valedena”.

„Me keskendume sellele, et teha ohutu töökeskkonna loomine maksimaalselt võimalikuks,” ütles Lightfoot ajakirjanikele. „Andmed on väga selged. On kahetsusväärne, et ametiühingu juhatus on otsustanud esitada vastupidise narratiivi. Fakt on aga see, et kui sa ei ole vaktsineeritud, siis sa mängid oma eluga, oma pereliikmete eludega, oma kolleegide eludega, ühiskonnaliikmete eludega.”

*Täiendus. Indiana osariik kutsus vaktsineerimisega seotud nõuete täitmisest keeldumise tõttu töö kaotanud Chicago politseinikud enda juurde tööle.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.