Majandus & Raha

Britid ei saa endale enam klassikalist Inglise hommikusööki lubada 

Vana hea Inglise hommikusöök, mis pole vastupidiselt kultuurilisele klišeele tegelikkuses brittide igahommikuseks rituaaliks, on siiski saare elanike jaoks hinnatud nauding, mis ei ole saareriiki tabanud inflatsioonikriisi tõttu paljudele Briti krooni alamatele tänaseks enam taskukohane.  

Ühendkuningriigi ametlik inflatsiooninäitaja oli 2023. aasta alguses 10,4%, ent statistikaportaali Statista andmetel on Inglise hommikusöögi koostisosade maksumus kasvanud samal perioodil 22,4%.  

Toiduainete hinnatõus tabab alati kõige rängemalt vaeseimaid ühiskonnaliikmeid, kelle väljaminekutest moodustavad kulutused toidule suhteliselt suurima osa. Sellest tulenevalt on üldine inflatsiooninäitaja vaeste inimeste jaoks elukvaliteedi languse indikaatorina isegi vähem oluline marker kui toiduainete hinnatõus.  

Arenenud ja jõuka Lääneriigi kuvandit on üha keerulisem üleval hoida riigis, kus 67-miljonilise populatsiooni seas on tänase seisuga 4 miljonit last, kes on viimase aasta jooksul kogenud nälga.  

Ühendkuningriigi elukalliduse ränk tõus peegeldub seetõttu ilmekalt Inglise hommikusöögi koostisosade hinna kasvus. Piima, leiva ja munade hind on Ühendkuningriigis kõigest aastaga kasvanud 33 kuni 43% võrra. Peekoni ja vorstikeste hind on kerkinud pisut mõõdukamas tempos, vastavalt 20 ja 19%.  

Arenenud ja jõuka Lääneriigi kuvandit on üha keerulisem üleval hoida riigis, kus 67-miljonilise populatsiooni seas on tänase seisuga 4 miljonit last, kes on viimase aasta jooksul kogenud nälga.  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.