AudioÜhiskond & Kultuur

Briti endine ülemkohtunik andis Euroopa koroonameetmetele hävitava hinnangu

Lord Sumption

Ühendkuningriigi endine ülemkohtunik Lord Sumption avaldas hiljuti mõjukas peavoolu ajalehes “The Telegraph” arvamusloo, milles antakse hävitav õiguslik ja moraalne hinnang Euroopa riikides koroonaviiruse vastase võitluse ettekäändel kehtestatud režiimile.

Tsiviliseeritud ühiskonna aluseks olevad baasnormid on terves Euroopas asendunud mõistusevastase paanikaga. Vaktsineerimata inimestelt on röövitud praktiliselt kõik põhiõigused. Austria on jõudnud niikaugele, et on hakanud (vaktsineerimata inimesi) kurjategijateks kuulutama. Itaalia on röövinud nendelt võimaluse elatist teenida. Hollandi politsei on avanud tule koroonasulgude vastastele demonstrantidele, haavates nendest mitmeid tõsiselt. Me oleme tunnistajaks sellele, kuidas hüsteerias poliitikud on korraldanud katastroofilise avantüüri, olles võimetud tunnistama oma võimetust loodusjõuks oleva nähtuse ees.

Hüsteerias poliitikud on korraldanud katastroofilise avantüüri, olles võimetud tunnistama oma võimetust loodusjõuks oleva nähtuse ees.

Kui kõik rakendatavad brutaalsed meetodid nagu lockdown’id ja ettevõtlustegevuse suretamine oleksid mingilgi määral efektiivsed, siis kuidas oleme jõudnud olukorda, kus heitleme juba “viienda viiruselaine” ja kolmanda või neljanda ühiskonna sulgemisega? Kui kaua see sõgedus võib veel jätkuda, enne kui me mõistame, et ainus, mida nende brutaalsete meetoditega saavutatakse, on viiruse leviku edasi lükkamine kuni järgmise korrani?

Tsiviliseeritud ühiskonna aluseks olevad baasnormid on terves Euroopas asendunud mõistusevastase paanikaga. Vaktsineerimata inimestelt on röövitud praktiliselt kõik põhiõigused.

Seni rakendatud meetmete mõistusevastane jätkamine annab loogiliselt vaid ühe tagajärje, milleks on eriolukorra kehtestamine igaveseks. Algselt ajutiselt vaktsiinide saabumiseni kehtestatud eriolukorrad on lagundamas alatiseks normaalse elukorralduse aluseid. Kogu aset leidva protsessi kõige õõvastavamaks küljeks on aga poliitikute viis süüdistada teisi iseenda poliitilise pankroti varjamiseks.

Artikli terviktekst on loetav inglise keeles väljaandes The Telegraph.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.