Ühiskond & Kultuur

Biden: vaktsineeritud saavad normaalse elu tagasi, vaktsineerimata peavad kandma maske edasi

Stratos Brilakis / Shutterstock.com

President Biden lausus, et ameeriklased peavad valima, kas lasta ennast vaktsineerida või jääda edasi näomaske kandma.

Nimetades vaktsineeritud ameeriklaste maskidest vabanemist “suureks päevaks Ameerika jaoks“, eemaldas president Biden Valges Majas demonstratiivselt maski näo eest.

USA ametnikud lubavad nüüdsest vaktsineeritud inimestel käia ilma maskideta enamikes siseruumides, mis ei ole piiratud erinõuetega. Maskid on jätkuvalt kohustuslikud rahvarohketes kohtades nagu bussid, lennukid ning haiglad.

Ühendriikide Haiguste Kontrolli ja Ennetamise Keskuse (ingl k CDC – Centre for Disease Control and Prevention) juhiste kohaselt võivad ennast vaktsineerida lasknud inimesed taas kord füüsiliselt suhelda teiste inimestega, ilma “sotsiaalset distantseerimist” praktiseerimata.

USA president lausus oma Twitteri kontol, et reegel on lihtne: lase ennast vaktsineerida või kanna maski senikaua, kuni vaktsineeritud saad. Valik on sinu.

USA koroonajuhtumite näitajad on langenud madalaimale tasemele möödunud aasta septembrist alates, samas kui koroonale omistatud surmade näitaja on kukkunud nivoole, mida viimati nähti aprillis 2020.

Farmakoloogiahiid Pfizer on äsja kinnitanud koroonavaktsiini kasutamise 12-15-aastastel lastel, samas kui ameeriklaste üldpopulatsioonist on tänaseks 35% täielikult vaktsineeritud.

Adrian Bachmanni vahemärkus: sundvaktsineerimine sanktsioonide ja isikuvabaduste ära võtmise ähvardusel ei allu, eriti silmatorkavalt noorte ja laste puhul, mingisugusele avalikult deklareeritud loogikale. 12-15-aastaste vanusegruppi kuuluvate laste suremus COVID-19 viiruse poolt põhjustatud tüsistustesse on umbes 1 juhtum 100 000-st vastavalt teadlaste poolt 45 riigis korraldatud uurimusele.

Bideni sõnum on konkreetne. USA president lausus oma Twitteri kontol, et reegel on lihtne: lase ennast vaktsineerida või kanna maski senikaua, kuni vaktsineeritud saad. Valik on sinu.

Kuigi Bideni sõnad kõlavad õõvastavalt, pole USA presidendil tegelikult juriidilist õigust nõuda ameeriklastelt sundvaktsineerimist või kohustada neid maske kandma. Sellele vaatamata lausus CDC direktor Rochelle Walensky: „Kõik, kes on vaktsineeritud, võivad edaspidi osaleda nii sise- kui välitingimustes toimuvatel tegevustel maski kandmata. Juhul kui võtate vastu vaktsiini, on teil võimalik naasta kõikide tegevuste juurde, millest olete pandeemia tõttu puudust tundnud.“

President Biden on seadnud eesmärgiks vaktsineerida USA iseseisvuspäevaks, 4. juuliks 70% ameeriklastest vähemalt ühe koroonavaktsiini doosiga.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.