Koroonasulgude tõttu taas kord “vanglasaareks” muutuv Austraalia on saanud meditsiinilise kontrollühiskonna katsepolügooniks.
„Vanglasaare” elanikele ei kuma silmapiiri tagant just kuigi palju lootust.
Austraalia tervishoiujuht Dr Kerry Chant ütles, et COVID on tulnud, et jääda „igaveseks,” ning inimesed peavad „ära harjuma” igavesti täiendavate vaktsiinisüstide saamisega.
New South Wales’i tervishoiujuht tegi murettekitava märkuse hiljutise pressikonverentsi käigus.
„Me peame ära harjuma sellega, et meid ka tulevikus COVID-i vastu vaktsineerida tuleb /…/ ma ei näe seda, et COVID ei jää meiega igaveseks,” ütles Chant septembri alguses antud pressikonverentsil.
„Rahvatervise arstidena tahame me alati, et haigused kaoksid, saaksid lõplikult elimineeritud, kuid seda ei ole lähitulevikus oodata,” lisas ta. „Täiendavad ja korduvad vaktsiinisüstid on osa sellest.”
„Ma võin kinnitada, et riigi valitsus on soetanud suurtes kogustes vaktsiini ka 2022. aastaks ning meid on ootamas regulaarsed vaktsineerimise ja korduvvaktsineerimise tsüklid ajal, mil me saame rohkem teada selle kohta, millal immuunsus väheneb.”
Ka ajakirjaniku täiendavale küsimusele vastates kordas Chant, et inimesi „hakatakse regulaarselt vaktsineerima” COVID-i vastu.
Arvestades sellega, et ametivõimud on austraallastele öelnud, et nad „ei kõhkle” hakata COVID-i testidega ukselt uksele käima, siis mis võiks takistada neil vaktsiinidega sama tegemast?
Nagu varasemalt märgitud, on Chant muuhulgas austraallasi hoiatanud ka selle vastu, et nad ei tohiks isegi oma sõprade ja naabritega rääkida, ka siis mitte, kui nad kannavad maski.
„Ehkki on inimlik tahta teistega vestlustesse laskuda, olla sõbralik, siis praegu ei ole kahjuks aeg selliseks käitumiseks,” ütles Chant.
„Isegi kui satud ostukeskuses kokku oma naabriga /…/ ära alusta vestlust, sest praegu on aeg minimeerida oma kokkupuuteid teiste inimestega, isegi kui sa kannad maski. Ära arva, et see pakub täielikku kaitset,” lisas ta.
Austraalia viljeleb endiselt lõputute sulgudega jõustatavat „null COVID-i” poliitikat, mis on teinud saareriigist „vanglasaare,” kust põgenemisteed ei paista olevat.
Kõik, kes sellele poliitikale vastu seisavad näiteks protestides, seisavad silmitsi kuni 11 000 Austraalia dollari suuruse trahviga. Politsei on teinud ka visiite nende inimeste kodudesse, kes pole teinud muud, kui sulgude-vastastele demonstratsioonidele sotsiaalmeedias toetust avaldanud.