Majandus & Raha

Arenevad tööstusriigid on Lääneriikidest majandusliku võimsuse poolest möödunud

BRICS riigid, kuhu kuuluvad Brasiilia, Venemaa, India, Hiina ja Lõuna-Aafrika, on majandusliku võimsuse poolest ületanud tänaseks esmakordselt G7 riike. Võttes arvesse ostujõu pariteeti, hoiavad BRICS riigid tänaseks maailmas esikohta, moodustades suurima ülemaailmse sisemajanduse koguprodukti (SKP) bloki.  

G7 riikide, kuhu kuuluvad Kanada, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Jaapan, Ühendkuningriik, Ameerika Ühendriigid ja Euroopa Liit (EL) SKP moodustab tänaseks planeedi kogutoodangust 30%, samas kui BRCIS riikide kumulatiivne kogutoodang on jõudnud 31,5%-ni maailma koguproduktist.  

BRICS riikide SKP järsule kasvule annab peamise panuse Hiina, mille majandusvõimu tõus on olnud meteoorne. Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) aruannete kohaselt edestas Hiina juba 2015. aastal USA-d maailma juhtiva majandusriigina ostujõu pariteediga kalibreeritud kogutoodangu alusel.  

USA platseerub maailmamajanduse areenil jätkuvalt teisele kohale, omades 25 triljoni dollarini ulatuvat siseriiklikku kogutoodangut. Eeldatakse, et BRICS-i edumaa G7 riikide ees jätkab kasvamist ka tulevikus. 

Allikas 

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.