Majandus & Raha

Ameerikas kodu soetamiseks vajalik sissetulek on 4 aastaga peaaegu kahekordistunud

USA kinnisvaraportaali Zillow andmetel on Ameerikas endale probleemideta kodu soetamiseks vaja minev sissetulek 2020. aastast alates kasvanud 80% võrra, samas kui USA keskmine sissetulek on vastaval perioodil kasvanud nominaalselt (s.o inflatsiooni arvesse võtmata) vaid 26% võrra. Tegemist on näitajaga, mis peegeldab keskmise ameeriklase majandusliku kindlustatuse rekordkiiret langust koroonasulgude järgsel perioodil.

Vaatamata Bideni administratsiooni poolt pidevalt edastatud sõnumitele, mis sisendavad Ameerika majanduslikku edukäiku administratsiooni võimuloleku ajal, näitavad keskmise ameeriklase majanduslikke realiteete ja väljavaateid peegeldavad makroökonoomilised andmed vastupidist pilti.

USA kinnisvaraportaali Zillow arvutuste kohaselt on finantsraskustesse sattumise riskita kodu soetamiseks vajalik aastasissetulek kasvanud nelja aastaga 59 000 dollarilt 106 000 dollarini. Hämmastava kasvu aluspõhjusteks on kinnisvarahindade ning kodulaenuintresside samaaegne plahvatuslik tõus.

2020. aastal oli Ameerikas vaja keskmise kodu soetamiseks teenida leibkonnal 59 000 dollarit aastas, mis jäi allapoole USA 66 000 dollarini ulatuvast mediaansissetulekust (s.o summa, millest pooled leibkonnad teenivad rohkem ja pooled vähem). Antud kalkulatsioon tehti arvestusega, et kodulaenu finantseerimise kulud ei ületa 30% teenistusest ning kodu soetamiseks tehakse 10%-line sissemakse.

Makroökonoomilist puslet kokku pannes on võimalik jõuda vaid ühele järeldusele – viimase nelja aasta jooksul on Ameerika elustandardi lakmustestiks olev oma kodu soetamine saanud teostamatuks enam kui pooltele ameeriklastele.

Kõigest neli aastat hiljem on kodu soetamiseks vajalik leibkonna sissetulek kasvanud 106 500 dollarini aastas, samas kui mediaanpalgad on kasvanud oluliselt väiksemal määral 81 000 dollarini. Makroökonoomilist puslet kokku pannes on võimalik jõuda vaid ühele järeldusele – viimase nelja aasta jooksul on Ameerika elustandardi lakmustestiks olev oma kodu soetamine saanud teostamatuks enam kui pooltele ameeriklastele.

Uurimuses monitooritud USA 50-st piirkonnast oli vaid Pittsburghis säilinud kodu soetamiseks vajaminev sissetulek 2020. aastaga võrreldes samal tasemel.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.