Majandus & Raha

Ameerika Ühendriikide väikeettevõtted on massiliselt pankrotistumas

Šveitsi suurpanga UBS andmetel on Ameerika Ühendriikide väikeettevõtted pankrotistumas ulatuslikumalt kui isegi 2020. aasta koroonasulgude haripunktis.  

2023. aasta jooksul Ühendriikides seni esitatud pankrotitaotluste hulk ületab koroonapandeemia tipus kogetu olulisel määral. UBS-i andmetel ületas veebruarikuus esitatud pankrotiavalduste arv 2020. aasta (juunikuu) tippnivoo 73% võrra.  

Šveitsi suurpanga analüütikakeskuse UBS Evidence Lab krediidistrateegia osakonna juht Matthew Mish sõnas: “Meie arvates on USA korporatiivlaenude sektor selgesti hädas ning sellest kõnelevad märgid, mida pole piisavalt suudetud hinnata – eeskätt puudutab see väikese ja keskmise suurusega ettevõtteid… Ühendriikide väikeettevõtted on tänasel päeval raskes olukorras tulenevalt kolme makroökonoomilise mõjuri koosmõjust, milleks on järsult tõusnud intressimäärad koos lakkamatu inflatsiooni ning aeglustuva majandusaktiivsusega.” 

Ühendriikide väikeettevõtted on tänasel päeval raskes olukorras tulenevalt kolme makroökonoomilise mõjuri koosmõjust, milleks on järsult tõusnud intressimäärad koos lakkamatu inflatsiooni ning aeglustuva majandusaktiivsusega.

Matthew Mish

Šveitsi suurpanga andmetel on Ühendriikide kõige karmimalt räsitud majandussektoriteks hetkel kinnisvara, meditsiiniteenused, keemiatööstus ning jaekaubandus.  

Väike- ja keskmise suurusega ettevõtete massilise pankrotistumise taga on USA keskpankurite poolt viljeletav monetaarpoliitika, mis on kruvimas intressimäärasid paljude ettevõtete jaoks talumatutesse kõrgustesse. Olukorra muudavad veelgi drastilisemaks turuosaliste negatiivsed ootused seoses peagi oodatava krediididefitsiidiga.  

2023. aasta veebruaris esitati USA-s kokku üle 31 000 pankrotitaotluse, mis ületab möödunud aasta näitaja 18%-ga. Veelgi tähelepanuväärsem on USA suurettevõtete pankrottide hulk, mis oli veebruaris aasta läbilõikes kasvanud 83% võrra.  

USA suurettevõtete pankrottide hulk oli veebruaris aasta läbilõikes kasvanud 83% võrra.  

Bideni administratsioon on senini otsustanud Ameerika väike- ja keskmise suurusega ettevõtete raskusi ignoreerida, viidates vaid optimistlikele näitajatele nagu uute äride registreerimise kasv. President Bideni hinnangul on tema valitsus teinud hiilgavat tööd, aidates viimase kahe aasta jooksul väikeettevõtetel taas jalule tõusta selliste õigusaktide abil nagu 2021. aastal vastu võetud Ameerika Päästeplaani Seadus (American Rescue Plan Act).  

Otsustades suuresti ignoreerida väikeettevõtete raskusi kasvavate finantskitsikuste keskel, plaanib Bideni administratsioon lähikuudel läbi suruda ettevõtete tulumaksu kasvu 28%-ni.  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.