Maailmavõim & Geopoliitika

Ameerika endine välisminister astub Ukraina suurima mobiilsidefirma juhatusse

Endine USA välisminister ja CIA luureagentuuri juht Mike Pompeo saab 14. novembril tehtud teadaande kohaselt Ukraina suurima mobiilsidefirma juhatuse liikmeks.

Kyivstar on Ukraina suurim mobiilsideoperaator, mis tegutseb emafirma Veon allüksusena. Veoni 14. novembri ametliku teadaande kohaselt liitub USA luureagentuuri CIA endine juht ning Ühendriikide endine välisminister Mike Pompeo Kyvstari juhatusega värskelt asutatud USA investeerimisfirma Impact Investments esindajana.

Impact Investments deklareerib, et tegemist on firmaga, mille eesmärgiks on kujundada nõustamis- ja investeerimisalaseid suhteid üle maailma asuvate firmadega, mis tegutsevad väga erinevates valdkondades.
Pompeo oli Ühendriikide välisminister aastatel 2018-21, olles varemalt aastatel 2017-18 juhtinud USA kuulsaimat luureagentuuri CIA.

6. oktoobril teatas (viimastel aastakümnetel üha tugevamini CIA-ga seotud) Ukraina julgeolekuteenistus SBU, et konfiskeerib Kyvstari emafirma Veoni varemalt Vene oligarhidele Mihhail Friedmanile, Petr Avenile ja Andrei Kosogovile kuulunud osalused, mille turuväärtust hinnati 464 miljonile dollarile.

SBU andis 2023. aasta septembris teada, et Friedmanit kahtlustatakse Ukraina võimude õõnestustöös ning riigivõimu hõivamise katses. Algselt Lääne-Ukrainast, Lvivist pärit juudi päritolu Fridman omab nii Iisraeli kui Vene kodakondsust. Fridman on elanud alates 2015. aastast Ühendkuningriigis, Londonis. 2022. aastal Fridman arreteeriti Ühendkuningriigi võimude poolt seoses kelmuse kahtlustega, ent vabastati peatselt kautsjoni vastu.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Esifoto: Gage Skidmore/Wikimedia Commons

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.