Saksamaa parempoolse opositsioonipartei Alternatiiv Saksamaale mõjuvõimas liige väidab, et Euroopa Liit plaanib suvel märkamatult läbi suruda immigratsioonikava, mis näeb ette 70 miljoni Aafrika immigrandi toomise Euroopasse.
Parempoolse Saksamaa partei Alternatiiv Saksamaale üks juhtfiguure Gunnar Beck on asunud ründama Euroopa Liidu „sügavalt ohtlikku“ migratsioonilepet enne selle jõustamist nn „hea tunde suve“ kattevarjus.
Osad Saksamaa suurima opositsioonierakonna liikmed on valmis potentsiaalseks võiduks septembris toimuvatel üldvalimistel, kuivõrd nende immigratsioonivastane programm kõnetab oluliselt endise Ida-Saksamaa piirkondi.
Erakonna Alternatiiv Saksamaale liige ning Euroopa Parlamendi saadik Gunnar Beck ütles, et hea tulemus valimistel võiks osutuda nende partei jaoks tugevaks relvaks võitluses Euroopa Liidu vastuolulise rände- ja varjupaigaleppe vastu, mille eesmärk paistab olevat värvata liikmesriike osalema üleüldises varjupaigataotlejate ümberjaotamises kogu liidu aladel. Beck väidab, et ta on migratsioonileppega mõnda aega töötanud ning peab selle jõustamist katastroofiliseks.
Mitte kuigi ammu kõneldi Euroopa Liidus sellest, et aastaks 2035 võiks liikmesriikidesse olla saabunud kuni 70 miljonit aafriklast. „Minu tagasihoidlikul hinnangul ei ole selline lahendus vajalik meie majanduse moderniseerimiseks,“ leiab Beck, „ja kuna see number tundub suur, siis meie migratsioonileppe kampaania liikmete kohtumistel Komisjoniga eelmisel aastal koos delegaatidega Taanist, Eestist, Prantsusmaalt ja Belgiast, see konkreetne number korduvalt ka tõstatati ning mitte keegi Komisjonist seda ümber ei lükanud.“
Ettepanek soodustada migratsiooni Euroopasse on Brüsselis ringi hõljunud pikemat aega kui potentsiaalne lahendus olukorrale, mida on hakatud kirjeldama kui „Euroopa hallinemine“, kus suurenev elanikkond vanuses 65+ ja madal iive on asetanud tugeva sotsiaalse, majandusliku ja poliitilise surve mitmetele riikidele, muu hulgas eriti just Saksamaale ja Itaaliale. Paljud poliitikud, nende seas ka endine Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, usuvad, et nooremaealiste töötajate sissevool Aafrikast on lahendus Euroopa riikide demograafilistele probleemidele.
Migratsioonilepe paistab olevat praegu kinni jäänud Euroopa Parlamendi komiteedesse, kuid üldine arusaam paistab olevat selline, et lepet hoitakse sihilikult tagasi vähemalt septembrini, mil selguvad Saksamaa üldvalimiste tulemused. Beck pakub aga välja alternatiivse seletuse sellele, miks lepe parlamendis edasi ei liigu.
„See ei ole läbi käinud kõigist Euroopa Parlamendi komiteedest ning läbirääkimised [Euroopa] Nõukoguga pole veel alanud, aga ma arvan, et Euroopa Liit tahaks leppe läbi suruda alates juulist,“ ütles Beck. „Nüüd, kus kõik riigid end taas järk-järgult avavad ning inimesed tunnevad end üleüldiselt paremini ja saavad jälle oma kodudest väljuda. Seega on võimalik, et seda üldist niinimetatud hea tunde atmosfääri, tingituna suvest ja koroona meetmete lõdvenemisest, kasutatakse ära, et see sügavalt ohtlik lepe läbi suruda.“
Võib olla on Beckil õigus, sest Euroopa Parlamendi viimane täiskogu istungjärk lõpeb juuli alguses ning kohtub seejärel alles septembri keskpaigas. Kui lepe pannakse saadikute ette juulis ning paratamatult vastu võetakse, siis on sellel suve lõpuni aega jahtuda ning sügisel tundub nagu see oleks kogu aeg olemas olnud.