Audio leiate artikli lõpust
Ühendkuningriigi Kuningliku Ühingu ajakirjas Avatud Teadus (Open Science) avaldatud uurimus väidab, et koroonasulud põhjustasid Suurbritannias hinnaguliselt 60 000 lapsel kliinilise depressiooni.
Uurijad tuvastasid valimis depressiooni esinemise 27,1% juhtudest, mis on näitaja, mis ületab oluliselt koroonasulgude-eelse statistika.
Ajalehes The Telegraph avaldatud raporti kohaselt tähendab vastav näitaja umbes 60 000 lisandunud kliinilise depressiooni juhtumit Ühendkuningriigis alaealiste seas.
Uurimus väidab: “Pärast koolidest kogutud baastaseme ja uute näitajate võrdlemist oli selgelt näha, et COVID-19 piirangute valimis esines oluliselt enam depressiooni võrreldes tavapärase ajaga. Uurimuse tulemused demonstreerivad, et COVID-19 suurendas noorukite seas depressiooni võrreldes tavapäraste projektsioonidega.”
Andmed näitavad, et möödunud aastal pöördus Suurbritannias 400 000 last psüühiliste häirete spetsialistide konsultatsioonile – peamiselt seoses enese vigastamise ja toitumishäirete juhtumitega.
Teised uurimused on omakorda näidanud, kuidas koroonasulud ja “sotsiaalne distantseerumine” põhjustasid laste seas hepatiidi juhtumite märkimisväärse kasvu seoses noorte organismide immuunsusvõime langusega. Lisaks on tänaseks selgeks saanud, et paljud lapsed kannatavad kognitiivse taandarengu ning kõnehäirete all seoses laiaulatuslikult rakendatud maskikandmise kohustusega.
Hiljuti USA juhtivas Johns Hopkinsi meditsiiniülikoolis avaldatud uurimuse kohaselt ületas ülemaailmselt kehtestatud koroonameetmete negatiivne mõju kordades nendest tuleneva ühiskondlik-meditsiinilise kasuteguri, mistõttu uurimuse autorid soovitasid koroonasulgude poliitikast tulevikus täielikult loobuda.