Facebooki asutaja Mark Zuckerberg ehitab Hawaii saarel väidetavalt 100 miljonit dollarit maksvat viimsepäevakompleksi, mis on varustatud maa-aluse punkri ning autonoomsete toidu- ja energiaallikatega.
Zuckerbergi kompleks nimega Koolau Ranch (Koolau Rantšo) on juba osaliselt valmis ning sellest kujuneb üks kõige kallimaid eraisiku poolt tellitud ehitusprojekte hilisajaloos. Sedasi ilmneb väljaande Wired poolt läbi viidud kinnisvaraandmetega tutvumisest ja töövõtjate intervjueerimisest.
Kauai saarel asuv kompleks koosneb kokku rohkem kui tosinast hoonest, mille keskel laiuvad kaks villat. Villasid ühendab tunnel, mis viib ligi 500 ruutmeetri suurusesse maa-alusesse varjendisse, kuhu pääseb redeli kaudu põgenemisluugist.
Wired poolt läbi vaadatud plaanide kohaselt on kinnistul vähemalt 30 magamistuba ja 30 vannituba, samuti leidub seal külalistemaju ja 11 üksusest koosnev “kettakujuliste” puumajade rühm, mis on omavahel ühendatud köiesildadega.
Maa-alune punker saab sisaldama eluruume ja tehnilist abiruumi ning on tõenäoliselt varustatud “plahvatuskindla” betoonist ja terasest uksega.
Muud välja- ja sissepääsud on kõikidel hoonetel varustatud klahvilukkudega ja heliisolatsiooniga ustega, samas kui kompleksi raamatukogus on ehitusdokumentide kohaselt olemas ka salajane või “pime” uks. Ühe töötaja sõnul on kaamerad paigaldatud juba praegu “kõikjale” – projekti plaanid omakorda näitavad, et ainuüksi ühes väiksemas kompleksi hoones on rohkem kui 20 kaamerat.
Koolau Rantšol on veel üks omadus, mis viitab, et Meta tegevjuhi meeles mõlkusid kompleksi tellimisel apokalüptilised mõtted.
Wiredi allikate ja ehitusplaanide kohaselt loodavad ehitajad teha Zuckerbergi megakompleksi täiesti isemajandavaks. Projektid näevad ette hiiglaslikku veemahutit, mis paigaldatakse koos pumpade süsteemiga kinnistule, kus toimib põllumajanduslik ja karjakasvatustegevus kokku 566 hektari suurusel alal, mis tagaksid kompleksile kõik vajaminevad toiduallikad.
Zuckerberg on Wired`i andmetel ehitanud kompleksi ümber 1,8 meetri kõrguse müüri ning lasknud kõigil oma lepingulistel töötajatel, olenemata nende kvalifikatsiooni tasemest, allkirjastada vaikimislepingud seoses kogu infoga, mida nad tööde käigus kompleksi kohta omandavad.
Kui Wired väljaanne tegi järelepärimise Koolau Rantšo kohta, siis Zuckerbergi pressiesindaja väitis ametlikus toonis, et Facebooki asutaja on kulutanud 170 miljonit selleks, et osta rantšo, mida tema ning tema naine ja lapsed saaksid kutsuda tulevikus oma koduks. Meta korporatsioon ei ole järelepärimistele omalt poolt mingisugust vastust pakkunud.
Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!
Aita Makroskoobil edasi ilmuda
Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.
Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:
ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop
KONTO NUMBER: EE687700771007683571
SELGITUS: Makroskoobi annetus
Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.
Aitäh!