fbpx
AudioÜhiskond & Kultuur

70% ameeriklastest on koroonapiirangutest kõrini – nad soovivad normaalse eluga jätkata

Autor/allikas: Scanpix/ Jason Connolly / Agence France-Presse / AFP

Paul Joseph Watson

Äsja Ameerika Ühendriikides läbi viidud suur küsitlus tuvastas, et 70% ameeriklaste hinnangul on aeg koroonameetmed lõpetada ning normaalse eluga jätkata.

Uurimuse üks keskseid avastusi puudutas selget trendi, mille kohaselt inimesed, kes on COVIDi läbi põdenud, on suurema tõenäosusega selle poolt, et koroonameetmed lõpetada kui need, kes ei ole ise viirust põdenud.

Lausa 7 ameeriklast 10st on tänaseks jõudnud punkti, kus nad nõustuvad teesiga, mille kohaselt “on aeg leppida sellega, et COVID-19 on tulnud selleks, et jääda ning me peame sellest hoolimata oma eludega edasi minema.” Väitega nõustujate seas oli 78% COVID-19 läbi põdenuid ja 65% neid, kes pole viirust veel enda peal kogenud.

Küsitlus peegeldas taas kord, kui rängalt on USA ühiskond poliitiliselt lõhenenud. Kui vabariiklaste toetajate seas oli koroonasulgudega lõpparve tegemise pooldajaid 89%, siis demokraatide toetajatest soovis koroonapiirangute lõppemist vaid 49% vastanutest (kolmandaid poliitilisi jõude toetavate inimeste seas oli koroonasulgude lõpetamise poolt 71% inimestest).

Inimesed, kes on COVIDi läbi põdenud, on suurema tõenäosusega selle poolt, et koroonameetmed lõpetada kui need, kes ei ole ise viirust põdenud.

Küsitluse tulemused on eriliselt mõtlemapanevad sügavale koroonareligiooni pühendunutele, kes on saanud ohtralt vaktsiine, toetanud drakooniliste isikuvabadusi tühistavate meetmete rakendamist ning maskide kandmise maaniat. Süstid, maskid ja isikuvabaduste annulleerimine on tõsiusksete koroonakultuse liikmete pseudo-religioosseteks sakramentideks, millest ei soovita niisama kergesti loobuda.

Koroonamaania esimese aasta lõppedes oli neid ameeriklasi, kes arvasid, et elu ei pöördu enam kunagi normaalsetesse rööbastesse, vaid 6% vastanuist. Teise koroona-aasta lõpusirgel on kunagi normaalsusesse naasmise suhtes pessimistlikult meelestatute osakaal tõusnud ligi 5 korda, 28%-ni.

Suur osa põhjusest, miks ameeriklased soovivad normaalsuse juurde naasmist, seondub ka massimeedia usaldusväärsuse hävinguga seoses massilise hirmukampaaniaga, mis on ligi kaks aastat lakkamatult väldanud. Jaanuaris läbi viidud küsitluse kohaselt usaldab vaid 10% ameeriklastest meediat COVIDi teema käsitlemisel.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.