AudioÜhiskond & Kultuur

6 märki, mis näitavad, et inimesed on hakanud suurtest valedest läbi nägema

Loo AUDIOVERSIOON on kuulatav lehekülje lõpus

Paul A. Philips

Viimastel aegadel oleme kogenud üha teravamalt, kuidas meid püütakse allutada pidevalt kasvavale eksistentsiaalsele hirmule… Meid üritatakse igal tasandil üha enam petta, represseerida, häkkida ja suruda kontrollsüsteemide võrgustikku, mis manipuleerivad mõtlemisega ning hävitavad igakülgselt vaba inimhinge. Kuid keset seda kõike on tunneli lõpus üha enam kumamas ka valgust, mis annab märku, et inimkonna teadvus on virgumas. Järgnevalt loetlen kuus trendi, mis ei ole mõeldud küll ammendava nimekirjana, ent mis annab sellegipoolest tunnistust ülemaailmsest ärkamisest…

Trendid ise on aga järgnevad…

1. Peavoolumeedia päevad on loetud
Tänaseks on täiesti ilmne, et peavoolumeedia vaagub lakkamatu populaarsuse languse tõttu hinge, ning praegu rohkem kui kunagi varem. Mitmed uuringud on kinnitanud, et üha suurem osa inimestest peab peavoolumeediat ebausaldusväärseks infoallikaks.

Peavoolumeedia langev populaarsus on toonud kaasa korraliku aadrilaskmise ka suurte meediamajade kaadri seas. Aastalõpu aruande kohaselt kasvas Ameerika Ühendriikide peavoolumeedia koondamiste hulk 2023. aastal 98% võrra ning kõikide märkide kohaselt jätkub trend ka 2024. aastal.

Peavoolumeedia langev populaarsus on toonud kaasa korraliku aadrilaskmise ka suurte meediamajade kaadri seas. Aastalõpu aruande kohaselt kasvas Ameerika Ühendriikide peavoolumeedia koondamiste hulk 2023. aastal 98% võrra ning kõikide märkide kohaselt jätkub trend ka 2024. aastal.

Paul A. Philips

Koondamiste laine hõlmab tänaseks juba mitmeid suurimaid uudistetööstuse nimesid. Näiteks teatas Time Magazine märkimisväärsetest koondamistest ning Los Angeles Times otsustas kärpida 20% toimetuse töötajatest, põhjendades olukorda “finantskriisiga”. Ka NBC News ja Paramount Global (s.o CBS-i meediakontserni uudisteosakond) on hiljuti drastilisel hulgal oma töötajaid kärpinud…

Kas ärganud inimesed võivad tunda kurbust orjameelse kokku variseva peavoolumeedia pärast, mis on sedavõrd kaua toiminud globaalse võimuaparaadi meelekontrolli, desinformatsiooni ja ajupesu tööriistana? Vaevalt.

2. Alternatiivmeedia populaarsus aina kasvab
Eelneva punkti jätkuna selgub, et katsetele tsenseerida, eriarvamusi demoniseerida ja alternatiivseid meediakanaleid ebaõiglaselt “valeuudiste jagajateks” sildistada on osaks saanud tõsine tagasilöök. Ebaõnnestunud tsensuuril on olnud loodetule sootuks vastupidine mõju. See on sundinud meid pöörama rohkem tähelepanu alternatiivmeediale, mida ärkvel olevad inimesed peavad “tõelisteks uudisteks” tänu ausale, tõetruule ja julgele ajakirjandusele…

Mitte üksnes alternatiivmeedia ellujäämine, vaid ka selle jätkuv tõus annab märku inimkonna vastupanuvõimest ja ärkamisest.

Mitte üksnes alternatiivmeedia ellujäämine, vaid ka selle jätkuv tõus annab märku inimkonna vastupanuvõimest ja ärkamisest.

Paul A. Philips

Seega on meie ees valik… Peavoolumeedia või alternatiivmeedia – kumb neist elujõuliseks osutub? Need on paradigmad, mis ei saa paratamatult teineteisega koos eksisteerida. Sestap on hetkel kõige aktuaalsem hoiduda “peavoolu alternatiivmeediast”, ehk võlts-alternatiivmeediast, mis on loodud selleks, et toimida sureva peavoolumeedia aseainena.

3. Rahvas on otsustanud olla solidaarne põllumeestega
Viimasel ajal oleme olnud tunnistajateks massilistele põllumeeste väljaastumistele hullumeelse “netonulli” agenda vastu. Põllumajandustootjaid ei informeeritud võimurite poolt nende sõgedatest rohepöörde plaanidest ning neile ei antud mingisugust võimalust poliitika üle arutleda.

Lõppkokkuvõttes ongi äärmuslikud rohelise agenda poliitikad kavandatud väikeste ja keskmise suurusega põllumajandusettevõtete hävitamiseks. Kui see kava peaks ellu viidama, ei ole tootjad enam võimelised oma põllumajandusettevõtteid ülal pidama, kuna nende maksusoodustused kaotatakse järk-järgult ära, põllumajandustootjate maksud tõusevad hüppeliselt, maaharijate diislikütuse kasutamist piiratakse üha ahtamaks, põllumeeste toetused tühistatakse ja regulatsioonid käivad väiketalunikele üle jõu.

Kui see juhtub viisil, nagu valitsused on seda kavandanud, siis astuvad suurettevõtted nendele ette nähtud rolli ja ostavad välja väiksemate põllumajandustootjate maa, millel ei ole viimaste jaoks enam mingit otstarvet. See viib meid aga küsimuseni… Kui suurettevõtted peaksid monopoliseerima täielikult kogu toidutootmise, siis milline saab olema meie toidu kvaliteet?

Kui suurettevõtted peaksid monopoliseerima täielikult kogu toidutootmise, siis milline saab olema meie toidu kvaliteet?

Paul A. Philips

Vastulöögina on transporditöötajad näidanud oma streikidega üles kasvavat solidaarsust põllumajandustootjate suhtes: transporditöötajad on protesteerinud, blokeerides sõidukitega maanteed strateegilistes punktides mitmes Euroopa linnas. Põllumajandus- ja transporditöötajate protestid on toimunud tänase seisuga nii Taanis, Saksamaal, Prantsusmaal, Hispaanias, Itaalias, Poolas kui ka Hollandi/Belgia piiril.
Need inimesed mõistavad meie toidutarne tähtsust ning ka seda, kuidas “rohelised” poliitikud võivad põllumehi demoniseerides kogu tööstusharu hävitada.

Solidaarsuse tulemusena on Euroopa Liit tänaseks loobunud oma “netonulli” nõudest. Mõistagi on see hea uudis, kuid võitlus ei ole sellega paraku veel kaugeltki lõppenud.

Täiendav solidaarsus johtub ka rahva toetusest EL-i masinavärgile vastu astuvatele põllumajandustootjatele ning see on EL-i erakondade jaoks eelseisvaid valimisi silmas pidades oluliseks küsimuseks.

4. Valimistest ei sõltu enam midagi – ning inimesed on sellest aru saanud
Mitmed ärkvel olevad inimesed on mõistnud, et vasak- ja parempoolsete erakondade teatraalne vastandumine valimiskampaaniate ajal on fassaad ja et poliitikud ei ole midagi muud kui marionetid globaalsete võimustruktuuride käes. Seega ärgem laskem end petta. Samuti pole tark näha ka Trumpis päästjat.

Tänaseks ei ole enam mingisugust tähtsust, millised isikud valitsuse moodustavad, kuna kõikide erakondade poliitikad on identsed, olles orkestreeritud globaalse süsteemi poolt, mis töötab monoliitse masinavärgina inimeste orjastamise nimel. Seetõttu on ärganud loobunud oma deklareeritud “hääleõiguse” kasutamisest, kuna nad teavad, et nende häält kasutatakse vaid nende orjastamist teostavale klikile legitiimsuse andmiseks.

Tänaseks ei ole enam mingisugust tähtsust, millised isikud valitsuse moodustavad, kuna kõikide erakondade poliitikad on identsed, olles orkestreeritud globaalse süsteemi poolt, mis töötab monoliitse masinavärgina inimeste orjastamise nimel. Seetõttu on ärganud loobunud oma deklareeritud “hääleõiguse” kasutamisest, kuna nad teavad, et nende häält kasutatakse vaid nende orjastamist teostavale klikile legitiimsuse andmiseks.

Paul A. Philips

Võtame siinkohal näiteks kasvõi hiljutise naeruväärse valimisaktiivsuse USA-s Nevada osariigis, kus valimistest otsustas osa võtta vaid 7,84% hääleõiguslikest kodanikest.

5. Terviseteadlikkuse üleüldine kasv
Üha enam inimesi valivad tervislikuma eluviisi, olles üha teadlikumad sellest, mida nad iga päev oma taldrikule panevad.

Paljud valivad teadlikult mahepõllumajandusliku toidu tööstuslike toiduainete asemel, mis võivad olla kontamineeritud herbitsiidide, pestitsiidide ning geenmuundatud organismidega. Inimesed on üha teadlikumad ka võimalikest tervisekahjustustest, mis kaasnevad otsusega süüa rämpstoitu pikaajaliselt ja sageli.

Paljud valivad teadlikult mahepõllumajandusliku toidu tööstuslike toiduainete asemel, mis võivad olla kontamineeritud herbitsiidide, pestitsiidide ning geenmuundatud organismidega.

Paul A. Philips

Ärganud inimesed tulevad paremini toime stressiga, teevad regulaarselt trenni ja elavad igas mõttes vähem toksilises keskkonnas… Nad on teadlikumad toidu tootmisega seotud loomade või inimeste ekspluateerimisest.

Võltspandeemiad
Arvestades ülemaailmset ärkamist ja vaadates tagantjärele viimasele ülemaailmsele pandeemiale, said paljud pettusest aru ning ühinesid samamoodi meelestatutega, moodustades sotsiaalseid ringkondi ja aktivistide rühmi… Need on inimesed, keda saab tulevikus olema väga keeruline ära petta.

6. Keskpanga digivaluutade (CBDC) tagajärgede minimeerimine
Ärganud inimesed on saanud tänaseks teadlikuks, et riikide poolt emiteeritud valuutad ei ole turvalised vara hoiustamise vahendid. Tõsiasi, et sularaha väärtus väheneb valitsuse rahatrüki ja inflatsiooni tõttu pidevalt on muutunud nüüdseks üldteada faktiks. Üha enam inimesi on asunud võtma juba eos vajalikke ettevaatusabinõusid, et minimeerida peatselt kasutusele võetavate keskpankade digivaluutade vabadust hävitavat mõju ning hoiustama oma vara turvalisemas ja sõltumatumas vääringus, olgu selleks siis krüptovaluutad, väärismetallid või altcoinid.

Üha enam inimesi on asunud võtma juba eos vajalikke ettevaatusabinõusid, et minimeerida peatselt kasutusele võetavate keskpankade digivaluutade vabadust hävitavat mõju ning hoiustama oma vara turvalisemas ja sõltumatumas vääringus, olgu selleks siis krüptovaluutad, väärismetallid või altcoinid.

Paul A. Philips

Allikas

Adrian Bachmanni kommentaar:
Kuna kurjuse loomus seisneb hävitamises, siis on tegemist nähtusega, mis kannab endas iseenda hävingu seemneid. Kuigi tegemist on ühtaegu nii loogiliselt paratamatu kui ka lootustandva tõdemusega, jääb igale ühele meist ometi isiklik vastutus langetada valik, kas olla ülekohtule, vägivallale ja valedele rajatud süsteemi vastaline, ori või – kõige autuma valikuna – teener. Lõppastmes variseb iga läbinisti valedele rajatud süsteem iseenese vastuolude tõttu kokku, ent mida kauem skisofreenilist kognitiivse dissonantsi seisundit inimestesse sisendav süsteem eksisteerib, seda pikem saab olema vaimselt ja emotsionaalselt traumeeritud elanikkonna taastumisprotsess.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Adrian Bachmann on Makroskoobi temaatilise kontsepti väljatöötaja ja portaali peatoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Seejärel 4 aastat peaanalüütikuna investeerimiskulla valdkonnas. Tema missiooniks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistetavaks tegemine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kes soovib aidata Adrianil seda kutsumust jätkata, saab seda teha läbi annetuse pangaülekandega järgmistel rekvisiitidel:

MAKSE SAAJA: Adrian Bachmann

KONTO NUMBER: EE271010011832141226

SELGITUS: Annetus

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.